Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації (Головне управління)

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

У медичних ралі перемогла бригада з Лубен

| Коментарі відсутні

6 жовтня відбувся Перший Полтавський обласний Чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги «Полтавські медичні ралі 2016». 10 зі 100 бригад змагалися за першість у наданні медичної допомоги

Комунальна установа «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Полтавської обласної ради з 2013 року створила та щороку відпрацьовує систему навчально-тренувальних заходів. А цьогоріч додалась новація – практичний конкурс. Його організовано з метою підвищення професійного рівня та удосконалення взаємодії працівників екстреної медичної допомоги області, немедичних працівників з надання медичної допомоги при надзвичайних ситуаціях та популяризації основних принципів роботи системи екстреної медичної допомоги.

– Швидка допомога завжди учиться, працівники постійно тренуються, відпрацьовують до автоматизму свої дії при наданні екстреної медичної допомоги, – розповів Олександр Лавренко, головний лікар КУ  «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». – Ми відбирали кращі з кращих бригад екстреної медичної допомоги Полтавщини. Зі ста бригад відібрали 10: три бригади з Полтави, три – з Кременчука, дві – з Лубен і дві – з Миргорода.

– На «швидкій» допомозі працюю 18 років. Після переходу на екстрену медичну допомогу у 2013 році довелось перенавчатися. Тепер усі «швидкі» підпорядковані єдиній установі, краще став транспорт і обладнання, і навіть саме навчання стало кращим – при ВДНЗУ «УМСА» відкрилось відділення післядипломної підготовки, де ми підвищуємо кваліфікацію, проходимо практику. Такі ж відділення діють при медичних коледжах. Тепер середні медичні працівники, закінчуючи навчання, опановують і медицину невідкладних станів. Надзвичайно важливо, щоб бригада була злагодженою. І такі змагання-навчання дуже допомагають зрозуміти де ми помиляємось, – говорить учасник Сергій Миргородський, лікар невідкладних станів Кременчуцької станції екстреної медичної допомоги №2.

– Безумовно, це подія для області, бригади – кращі в області, – зазначив Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА. – Хтось турбувався якою буде погода, але у житті бригади виїжджають і вдень, і вночі, і в дощ, і в сніг, і в спеку. Ми за це вам дуже вдячні!

– Для нас – це відповідальний захід. Усі знають про проблеми у системі охорони здоров’я, які виклики постають. Ми постійно долаємо якісь перешкоди, бо живемо у складний час. Система екстреної медичної допомоги переживає становлення, і я переконаний, що ми все виконаємо, а  на рівні провідних європейських держав. А вчитися потрібно усім, не тільки екстреним бригадам. Наприклад, коли вчитель фізкультури не знає як надати учневі першу допомогу при переломі руки – це неправильно, – зауважив Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я.

Бригади-учасники складались з лікаря, фельдшера, водія і волонтера ( у змаганнях приймали участь члени громадського об’єднання «Медичний спецпідрозділ «Баррі»). Суддівська комісіясформована з представників усіх підрозділів, у тому числі, лікарів, підготовлених як викладачі-інструктори у вересні поточного року в Державному закладі «Український науково-практичний центр екстреноїмедичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України».

Конкурсні завдання та система їх оцінювання, рецензовані цим же науково-практичним центром, дозволяли всебічно оцінити професіоналізм усіх членів команди. Змодельовані різні життєві ситуації під зашифрованими назвами («Антошка», «Залізні коні», «Салют», «Зірочка», «Золота рибка», «Загадкова Говерла», «Лівша», «Смугастий «Привіт», «Березовий сік») зображали статисти. Для легенд відтворювали увесь антураж – батьки напідпитку з хворою дитиною, постраждалий від удару током, алергії, вибух гранати у дворі, пологи, ДТП тощо. А останнє, десяте,завдання продемонструвало взаємодію всіх учасників та служб  – поліції, рятувальників, парамедиківпри наданні медичної та домедичної допомоги післяумовного вибуху під час товариського футбольного матчу.

У підсумку, переможцем стала бригада станції ЕМД №3 м. Лубни (лікар –Жайворонок Любов Миколаївна; фельдшер – Василенко Максим Миколайович;, волонтер – Лисенко Тетяна Володимирівна; водій – Хамула Андрій Дмитрович

Друге місце посіла  бригада станції ЕМД №1 м. Полтава (лікар – Шпигун Яна Миколаївна; фельдшер – Коломієць Олександр Володимирович; волонтер –  Кучеренко Олена Володимирівна; водій – Цицуренко Роман Олександрович). На третьому місці – бригада ЕМД №2 м. Кременчук (лікар – Малинка Юрій Борисович; сестра медична – Шпак Оксана Борисівна; волонтер – Аверін Костянтин Іванович; водій – Мамченко Максим В’ячеславович).

Бригади, що посіли призові місця отримали цінні подарунки. Чемпіонат буде проводитись щорічно завдяки спонсорам.

Напишіть відгук