Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Жінкам ризикувати у житті не варто

| Коментарі відсутні

Аби вкотре привернути увагу прекрасної статі до такої страшної хвороби, як рак молочних залоз, та наголосити на необхідності регулярного профілактичного обстеження, нещодавно відбувся прес-ланч. Захід пройшов у рамках Всеукраїнського соціально-інформаційного проекту «Чоловіки проти раку грудей». Представники Департаменту охорони здоров’я, онкологи, пацієнти і журналісти зібралися, щоб обговорити проблему раку грудей в області. Адже за статистичними даними, кожну годину в країні діагностується два нові випадки захворювання на рак молочної залози і кожну годину помирає одна українка від цього страшного діагнозу. Причина – запізніле звернення до лікарів.

За словами головного редактора Українського онкологічного порталу onco.com.ua Лілії Гудзь, «проект було створено в 2013 році спільно з Онкопорталом та Всеукраїнською громадською організацією «Разом проти раку». У ньому вже брали участь гравці Національної збірної України з футболу, телеведучі, Національна поліція та інші відомі чоловіки, які закликають представників сильної половини України, турбуватися про здоров’я коханих жінок. Учасниками проекту цього року стали чоловіки студії «95 Квартал», а основне гасло звучить: «Не до жартів! Сходи з коханою до мамолога!». Цей проект – можливість знайти нову форму подачі інформації про рак грудей, щоб жінка, яка почує ці слова, виявила бажання систематично проходити обстеження молочних залоз».

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я Юрій Курилко зазначив, що Полтавщина на четвертому місці в Україні по захворюваності на цю патологію. Це пояснюється і її зростанням, і покращенням методів діагностики, і роз’яснювальною роботою. Зокрема, майже 40% випадків захворювань виявлено під час профілактичних оглядів. Це стосується не тільки Полтавської області, така статистика і по Україні, та в більшості європейських країн. Рак молочних залоз може з’явитися навіть у тих, хто веде здоровий спосіб життя і у кого немає хворих родичів. Тому в групі ризику кожна жінка, і даний проект є приводом згадати про це і відвідати лікаря. Адже на ранніх стадіях раку грудей більше 90% жінок одужують.

Головний лікар обласного клінічного онкологічного диспансеру Орест Вовк відмітив, що у Полтавській області, за десять місяців 2016 року, 350 жінок взято на первинний облік. На сьогоднішній день, із захворюванням на рак грудей (пролікованих і взятих на облік до Полтавського обласного клінічного онкодиспансеру) – 3450 жінок. На жаль, на Полтавщині, рак молочної залози на першому місці як по захворюваності, так і по смертності серед жіночого населення». Також головний онколог області відмітив, що завдяки профілактичним оглядам, зріс відсоток виявлення захворювання, що дозволяє подолати хворобу на ранніх стадіях.

Серед вагомих факторів ризику виникнення раку грудей – вік жінки, народження нею дитини після тридцяти років, гормональні порушення, спадковість, систематичне куріння та вживання алкоголю. Тому лікарі наголошують на необхідності профілактики захворювання: йдеться не тільки про ведення здорового способу життя, а й про регулярні обстеження молочних залоз.

Як зазначив головний мамолог області Василь Кир’ян, «у кожної жінки є певний страх перед відвідуванням лікаря, проте кожна має усвідомлювати і пам’ятати, що вона йде на мамографію чи на УЗД не з метою виявлення захворювання, а пересвідчитися, що здорова. А діагностика молочних залоз потрібна в будь-якому випадку, щоб знати напевно, в якому стані знаходиться ущільнення. Адже не завжди пухлина – це рак. Найчастіше це доброякісне вузлове ущільнення, за яким потрібно спостерігати. Також успішно проходять операції і без видалення молочної залози. Головне – не затягувати зі зверненням до лікарів», – відмітив Василь Кир’ян.

Під час неформального спілкування представники засобів масової інформації та громадських організацій отримали вичерпні відповіді щодо актуальних питань профілактики, своєчасного виявлення та лікування раку молочної залози.

Хоч би якою успішною та впевненою була жінка, слова лікаря про те, що в неї діагностовано рак грудей, шокують її, роблячи розгубленою та беззахисною. А своєчасно отримана інформація справді стає потужною зброєю жінки у боротьбі з тяжким, але все ж таки виліковним захворюванням. Рак грудей можна перемогти, з ним можна і треба боротися. Допомогти в цьому зможуть чоловіки, запропонувавши своїм матерям, сестрам, дружинам та коханим систематично проходити профілактичні огляди.

Напишіть відгук