Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Фтизіатрична служба області підбила підсумки роботи за 9 місяців

| Коментарі відсутні

Підсумки роботи фтизіатричної служби області за 9 місяців 2016 року було підбито на науково-практичної конференції в Полтавському обласному клінічному протитуберкульозному диспансері.

Головний лікар закладу Володимир Печериця розповів про стан протитуберкульозної роботи в Полтавській області за вказаний період, окреслив основні досягнення, проблемні питання та шляхи їх усунення.

Він відзначив, що продовжується впровадження моделі амбулаторного лікування мультирезистентного туберкульозу в закладах первинної мережі. За вказаний період амбулаторне лікування розпочали 37% хворих без попередньої госпіталізації.

Розроблено алгоритм роботи по виявленню контактних осіб, у тому числі – у вогнищі туберкульозної інфекції.

Моніторингова група у складі кваліфікованих фахівців високоспеціалізованого рівня надає планово-консультативну та організаційно-методичну допомогу під час виїздів до лікувально-профілактичних закладів області. За І півріччя 2016 року такими візитами охоплено 20 районів області.

В області запроваджено Державний електронний реєстр хворих на туберкульоз, якість введення доведено до 99%.

Ефективно працює тест-система Gene-Xpert молекулярно-генетичної діагностики, яка дозволяє отримати результат дослідження на туберкульоз протягом 1 доби та виявити стійкість до рифампіцину. Це дозволяє протягом доби встановити діагноз «туберкульоз, стійкий до рифампіцину» та своєчасно призначити коректну схему лікування, не втрачаючи 2 місяці на отримання тесту медикаментозної чутливості.

З метою посилення контролю за лікуванням хворих з доведенням до завершення повного курсу хіміотерапії та вилікування туберкульозу в області працюють проекти з медико-соціального супроводу хворих, що здійснюють соціальні працівники Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, благодійної організації «Світло надії» та Всеукраїнської благодійної організації «Люди, які живуть з ВІЛ». За 9 місяців 2016 року медико-соціальним супроводом охоплено 505 хворих.

В області працюють 2 проекти міжнародного фінансування «Підтримка покращення взаємодії між протитуберкульозною та ВІЛ-службами, моніторингу та контролю» та «Виклик туберкульозу!». Завдяки залученим проектам вдалося провести навчання близько 600 фахівців фтизіатричної, ВІЛ-служб та загально-лікувальної мережі, здійснено понад 40 моніторингових візитів в ЛПЗ області. Впровадження проектів дозволило забезпечити медичні заклади необхідними друкованими та лабораторними витратними матеріалами для якісного моніторингу лікування пацієнтів. Фтизіатрична служба області повністю забезпечена бактерицидними лампами закритого типу з метою дотримання інфекційного режиму.

В.Печериця повідомив про стан захворюваності на туберкульоз на Полтавщині. Так, за 9 місяців 2016 року в області захворюваність на всі форми туберкульозу становить 42,6 на 100 тис. населення (по Україні – 45,5).В цілому Полтавська область перебуває на 13 рейтингговому місці по захворюваності. Серед дітей захворюваність складає 3,5, підлітків – 8,4 на 100 тис. відповідної групи населення (по Україні становить 6,5 та 14,9 відповідно).

Важливою складовою оздоровлення осередків туберкульозу та попередження захворювання серед дітей та підлітків з числа контактних є направлення останніх в дитячі оздоровчі заклади.

Більш якісно виявляти туберкульоз допомагає налагоджена співпраця з фахівцями первинної мережі, контроль за обстеженням сформованих груп підвищеного ризику. Серед найефективніших методів виявлення – рентгенофлюорографічний та відбір пацієнтів на мікроскопію мазка мокротиння. За 9 місяців поточного року рентгено-флюорографічним обстеженням охоплено 70% населення області.

Володимир Георгійович визначив основні завдання щодо покращення епідеміологічної ситуації з туберкульозу в області.

Під час конференції було проаналізовано стан проведення протитуберкульозної роботи в районах (динаміку епідеміологічної ситуації за 2 роки, ефективність лікування, впровадження моделі амбулаторного лікування, реєстр хворих на туберкульоз, результати моніторингових візитів).

Серед інших також було розглянуто питання щодо стану інфекційного контролю за туберкульозом в лікувально-профілактичних закладах області всіх рівнів надання медичної допомоги.

За результатами конференції було прийнято рішення, спрямоване на покращення ситуації з розглянутих питань.

Після проведення конференції відбулося засідання обласної спілки фтизіатрів.

Напишіть відгук