Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Проведено аналіз захворюваності на туберкульоз

| Коментарі відсутні

12 грудня поточного року на апаратній нараді Департаменту охорони здоров’я було розглянуто питання щодо динаміки епідемічної ситуації з туберкульозу в області за останні 5 років.

Головний лікар Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця детально проаналізував стан захворюваності на всі форми активного туберкульозу, у тому числі – серед осіб віком від народження до 17 років, захворюваності на ко-інфекцію ВІЛ-туберкульоз, смертність та поширеність на 100 тисяч населення.

Було зазначено, що за останні 5 років захворюваність на туберкульоз мала хвилеподібний характер і за цим рейтинговим показником не перевищувала показник по Україні, а становила 5-6 місце серед областей з найменшою захворюваністю.

Захворюваність серед дітей області віком від народження до 17 років зросла. Також зросла захворюваність на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ. Але ці показники залишаються одними з найнижчих в Україні.

В умовах реформування галузі поетапно впроваджується амбулаторна модель лікування хворих на туберкульоз, скорочується кількість ліжок та термін перебування в стаціонарах протитуберкульозних закладів. Частка пацієнтів, пролікованих амбулаторно, зросла з 29% у 2013 році до 43% за 9 місяців 2016 року.

Було розглянуто динаміку захворюваності серед населення міст та районів області та надано відповідні доручення керівникам закладів охорони здоров’я з метою посилення контролю за дотриманням протоколів обстеження пацієнтів з підозрою на туберкульоз, лікування хворих та проведення профілактичної роботи з метою цього соціально небезпечного захворювання.

Напишіть відгук