Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Догляд за вушками новонародженого

| Коментарі відсутні

Новонароджена дитина є дуже вразливою, адже всі частини її тільця такі маленькі і тендітні. Довжина слухового проходу – маленька і барабанна перетинка ще не захищена його природним вигином, як у дорослої людини. І кожна мама повинна знати і розуміти те, що правильний догляд за вушками дитини є дуже важливим в силу того, що при необережних рухах можна пошкодити барабанну перетинку і зашкодити слуху дитини.

Отже, що потрібно знати при догляді за вушками новонародженого?

Щоб очистити вушка дитини, змочіть вату в кип’яченій воді і протріть всі складочки вушної раковини. Якщо ви помітили сірку в слуховому проході, тоді можете отримати її, використовуючи спеціальні палички з обмежувачем. Для кожного вуха використовують окремий тампон або паличка.

Не намагайтеся чистити вушні проходи малюка, намагаючись залізти глибше в вушко. Досить прибрати сірку, яка зібралася на виході з слухового проходу.

На особливу увагу заслуговують складки за вушними раковинами. Часто в цій області збирається бруд, з’являються тріщини, попрілості шкіри або її пересихання. Змащуйте ці місця маслом або дитячим кремом.

Очищайте вушка і вушні раковини малюка тільки за допомогою ватних джгутиків і дисків.

Після купання обов’язково витирайте вушка дитини насухо. Скрутіть з вати джгутики, акуратно вкрутіть їх в слуховий прохід і кілька разів прокрутіть. Витягніть.

Не користуйтеся сірниками з намотаною на них ватою і вушними паличками для дорослих. Тільки паличками з обмежувачем.

Чистити вушка малюка рекомендується раз на тиждень, а протирати за вушками щодня.

М.В. Морозова, лікар-отоларинголог дитячий
консультативної поліклініки
Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні

Напишіть відгук