Новонароджена дитина є дуже вразливою, адже всі частини її тільця такі маленькі і тендітні. Довжина слухового проходу – маленька і барабанна перетинка ще не захищена його природним вигином, як у дорослої людини. І кожна мама повинна знати і розуміти те, що правильний догляд за вушками дитини є дуже важливим в силу того, що при необережних рухах можна пошкодити барабанну перетинку і зашкодити слуху дитини.
Отже, що потрібно знати при догляді за вушками новонародженого?
Щоб очистити вушка дитини, змочіть вату в кип’яченій воді і протріть всі складочки вушної раковини. Якщо ви помітили сірку в слуховому проході, тоді можете отримати її, використовуючи спеціальні палички з обмежувачем. Для кожного вуха використовують окремий тампон або паличка.
Не намагайтеся чистити вушні проходи малюка, намагаючись залізти глибше в вушко. Досить прибрати сірку, яка зібралася на виході з слухового проходу.
На особливу увагу заслуговують складки за вушними раковинами. Часто в цій області збирається бруд, з’являються тріщини, попрілості шкіри або її пересихання. Змащуйте ці місця маслом або дитячим кремом.
Очищайте вушка і вушні раковини малюка тільки за допомогою ватних джгутиків і дисків.
Після купання обов’язково витирайте вушка дитини насухо. Скрутіть з вати джгутики, акуратно вкрутіть їх в слуховий прохід і кілька разів прокрутіть. Витягніть.
Не користуйтеся сірниками з намотаною на них ватою і вушними паличками для дорослих. Тільки паличками з обмежувачем.
Чистити вушка малюка рекомендується раз на тиждень, а протирати за вушками щодня.
М.В. Морозова, лікар-отоларинголог дитячий
консультативної поліклініки
Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні