Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Пацієнт-орієнтовний підхід у протидії туберкульозу

| Коментарі відсутні

15 грудня за участю фахівців лікувально-профілактичних закладів п’яти регіонів області та фтизіатричної служби відбувся «круглий стіл» за підсумками проведення моніторингових візитів у IV кварталі 2016 року в рамках реалізації проекту «Challenge TB» в області.

Володимир Печериця, головний лікар Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру, розповів як впроваджується модель амбулаторного лікування туберкульозу у закладах первинної мережі Полтавщини. Було зазначено, що запорукою ефективної боротьби з туберкульозом є командний і орієнтовний на пацієнта підхід до діагностики та лікування.

Заступник головного лікаря з організаційно-методичної роботи обласного тубдиспансеру Оксана Артюх детально проаналізувала результати моніторингових візитів та надала рекомендації щодо поліпшення ситуації. Зокрема, було запропоновано детально розробити маршрут пацієнтів з урахуванням їх потреб та можливостей міст та районів області. Також акцентовано увагу присутніх на необхідності більш ефективного проведення профілактичних обстежень населення, перш за все, серед осіб груп підвищеного ризику. Необхідно зосередити більшу увагу на підвищенні якості лабораторної діагностики та логістиці доставки біоматеріалів для проведення досліджень у лабораторіях різних рівнів. Також потребує посилення контроль за проведенням амбулаторного лікування туберкульозу та веденням хворих з поєднаною патологією туберкульоз/ВІЛ-інфекція лікарями-фтизіатрами спільно з інфекціоністами.

Про роботу в осередках туберкульозу повідомив завідувач відділом епіддосліджень ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» Андрій Байбарза.

Тамара Іваненко – координатор проекту РАТН «Challenge TB» у Полтавській області, підсумувавши отриману інформацію, розповіла про плани подальшої роботи, спрямовані на поліпшення ситуації із захворюваністю на туберкульоз в області.

Напишіть відгук