Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Лікарі полтавщини випробували на собі сучасні підходи до пацієнтів

| Коментарі відсутні

16 лютого у Полтавському академічному обласному театрі ляльок за підтримки Міністерства охорони здоров’я, Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації та ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» відбулася Всеукраїнська тренінг-програма для лікарів «Мистецтво лікування: від профілактики до якості життя»

Асоціація превентивної та антиейджинг медицини уже вдруге у Полтаві організувала тренінг-інтенсив для лікарів. Цьогоріч його відкрили В’ячеславЖдан, ректор ВДНЗУ «УМСА», заслужений лікар України, професор, доктор медичних наук,Ірина Головач, доктор медичних наук, професор, зав. відділення ревматології, нефрології і внутрішньої патології Клінічної лікарні «Феофанія» ДУС, та Іван Шумейко, головний спеціаліст відділу лікувально-профілактичної допомоги населенню управління лікувально-профілактичної допомоги населенню та медичних кадрів ДОЗ ОДА. На їх переконання, подібні заходи неабияк поповнюють як теоретичні знання лікарів, так і оновлюють практичні навики, знайомлять з сучасними технологіями та стандартами світової доказової медицини.Важливо, що цьогоріч коло учасників розширилось – додались студенти-медики, інтерни.

Наукова програма орієнтована, у першу чергу, на сімейних лікарів, але учасниками були і кардіологи, санологи, дійсні члени АПАМ. 10-годинний тренінг був поділений на тематичні блоки: безкоштовні вимірювання факторів ризику, на які варто звертати увагу пацієнтів (індивідуальний серцево-судинний ризик за модифікованою шкалою SCORE, ліпідограма, глюкометрія, денситометрія, майстер-клас зюлайзеротерапії), наукові доповіді – основи фармакотерапії для практичної медицини, синдромний підхід у загальнотерапевтичній практиці, практичні аспекти контролю симптомів у внутрішній медицині. Доповідачі прибули з різних куточків України – з провідних медичних ВНЗ, лікувальних закладів і наукових інститутів Києва, Харкова, Дніпра, Запоріжжя і Вінниці. Слухачі зібралися з усієї області. Якщо два роки тому було 24 практичні доповіді, то нині аудиторія почула 31 лекцію, більшість з яких обов’язково стануть у нагоді практикуючим медикам.

Гіпертензія «білого халату», скарги пацієнтів на біль у спині і суглобах, контроль серцево-судинних ризиків, стрес і його подолання, чому у світі поширюється деменція, антибіотикорезистентність і помірність у призначенні антибіотиків, і навіть професійне вигорання на прикладі медиків – усе це детально розбиралось під час доповідей.

Як наголошують науковці, мистецтво лікування полягає саме у виявленні причини нездужання і корекції способу життя, а не у призначенні купи ліків, хоча інколи так простіше і пацієнту (бо мало хто здатен працювати над собою і дисциплінуватися), і лікарю (бо це забирає менше часу і уваги, ніж детальне вивчення анамнезу і спілкування з пацієнтом).

– Той, хто захоплюється практикою без науки, схожий на керманича, який сходить на корабель без штурвала і компаса. Він ніколи не знає, куди пливе, говорив Леонардо да Вінчі. Так і лікар чітко повинен знати, чого потрібно досягти з тим чи іншим пацієнтом, – зазначає Людмила Юдіна, кандидат медичних наук, доцент кафедри фтизіатрії та пульмонології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика.–Тому бажаю колегам, щоб адекватність лікування продовжувала життя нашим пацієнтам.

Напишіть відгук