Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

На полтавщині обговорювалась реалізація нового проекту світового банку

| Коментарі відсутні

Місія Світового банку з оцінки в регіонах чотири дні працювала в області і презентувала 3-річний проект підтримки реформ і управління в сфері охорони здоров’я

20 березня на базі ВДНЗУ «УМСА» під час воркшопуу рамках чотириденного робочого візиту відбулась презентація проекту «Реформи і управління в сфері охорони здоров’я». Його тривалість розрахована до липня 2020 року.

Групу експертів очолюєкерівник програми людського розвитку Світового банку по Білорусі, Молдові та Україні, а також керівник Проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» Фон Зао. Полтавські фахівці вивчали досвід реформування Польщі, Хорватії і Туреччини, які представили іноземні експерти – Анна Козель, Тетяна Трупець і ВолканСетінкая. На етапі роботи в групах приєднався експерт Девід Вілсон.

– Охорона здоров’я – один з пріоритетів роботи Полтавської обласної державної адміністрації. Будь-яка допомога нам дуже необхідна. Радіємо, що Полтавщина – пілотна область, серед лідерів у інноваціях, а експерти Світового банку уже вкотре нас відвідують і пропонують новий проект. Ми готові до співпраці, – запевнив Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА.

– Ми дуже хочемо, щоб якість надання медичних послуг зростала. Сподіваюсь, що саме це стане результатом нашої співпраці, адже здоров’я наших громадян понад усе. Дякую, що ділитесь досвідом, – сказала голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення, депутат Полтавської облради Людмила Овчаренко.

– Радий вітати у ВДНЗУ «УМСА» – закладі, що навчає майбутніх лікарів, у тому числі більше тисячі іноземних студентів. Реформування неможливе без якісної медичної освіти і підготовки медичних кадрів. Більшість фахівців, які працюють над проектом – наші випускники. І ми всіляко інтегруємось у процеси реформування, щоб забезпечувати галузь якісними спеціалістами. Ми подбаємо, щоб перебування у закладі було результативним і з точки зору науки, і з точки зору практичних змін, – зазначив В’ячеслав Ждан, ректор ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія».

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак виступив з презентацією сучасного стану галузі охорони здоров’я у Полтавській області – як зараз виглядає інфраструктура охорони здоров’я, демографічна ситуація в області, бюджет галузі, зміни у мережі медичних закладів за останні 5 років, позитивні аспекти реформи первинної ланки надання медико-санітарної допомоги, оптимізація вторинного рівня надання медико-санітарної допомоги,що зроблено на третинному рівні, плани реформ на 2017 рік.

– Зустріч була б неможливою, якби не позиція нашого партнера пана Фон Зао, який сказав, що допомагатиме тим, хто щось робить, має активну позицію, – підсумував Віктор Лисак.

– Україна зараз переживає цікаві часи. Суспільство чекало реформ з 1991 року. Польща подібна до України, але Польща вже багато змінила. В Україні все тільки почалося. Полтавська область дуже ефективно працює у попередньому проекті , нам дуже комфортно працювати з Віктором Лисаком і Департаментом охорони здоров’я, тому ми з радістю презентуємо наш новий проект.Він передбачає наступні цілі: оптимізацію первинної ланки надання медичної допомоги, запровадження нових фінансових механізмів, підвищення ефективності роботи лікарень, регіональне впровадження системи e-Health, cтворення організаційного потенціалу, поліпшення збору і управління даними,– розповів доктор Фон Зао. – Ми будемо допомагати технічно (аналітикою, нарощуванням людського потенціалу, навчальними турами, проведенням опитувань тощо) і організаційно (працюватиме команда Київського осередку Світового банку, експерти, регіональні консультанти).

Наступні три дні поспіль місія працювала в окремих групах, тривали технічні дискусії з полтавськими фахівцями, відвідали заклади усіх рівнів надання медичної допомоги, область ділилась напрацюваннями у сфері інформаційних технологій (електронний облік медикаментів, хворих, система MedControl, старт роботи в системі DRG (яка дасть змогу прорахувати вартість 1 випадку пролікованого хворого в стаціонарі, що в подальшому буде впливати на оплату праці лікаря).

У підсумку провідні фахівці охорони здоров’я областіразом з експертами Світового банку сформували проекти стратегій розвитку галузі медицини області у розрізі первинного і вторинного рівня надання медико-санітарної допомоги, екстреної медичної допомоги, інформаційних та комунікаційних технологій.

Напишіть відгук