Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

До професійного свята: у Шишаках відкрили два медичні заклади

| Коментарі відсутні

Менше року знадобилося, щоб реалізувати надважливий для Шишацької громади проект – відремонтувати Центр первинної медико-санітарної допомоги. Напередодні цьогорічного професійного свята медичних працівників відбулось урочисте відкриття одразу двох закладів

16 червня, напередодні професійного свята медичних працівників, у Шишацькому районі відбулись дві знакові події – у Гоголевому відкрився ФАП, а в центрі району – головний заклад первинного рівня надання медичної допомоги. Перерізати стрічку і вітати шишацьку громаду приїхали голова Полтавської ОДА Валерій Головко, директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак, депутат Полтавської облради Віктор Скочко, представники обласної влади.

За рахунок коштів фонду соціального партнерства агропромхолдингу «Астарта-Київ», до складу якого входить ТОВ «Агрофірма ім. Довженка» (гендиректор – В. Скочко) підприємство долучилось до співфінансування ремонт 7 закладів охорони здоров’я у Шишацькому районі на загальну суму 5 мільйонів гривень.

Відремонтований фельдшерсько-акушерський пункт у Гоголевому має перспективу стати амбулаторією загальної практики-сімейної медицини. Очікується, що посаду лікаря займе Михайло Скосирський, який нещодавно повернувся із служби в зоні АТО. Представник Шишаччини в облраді Віктор Скочко пообіцяв надати медику житло і службове авто.

Проект реконструкції Центру первинної медико-санітарної допомоги підготували у липні минулого року.

– Ремонт будівлі обійшовся у понад 6 мільйонів гривень, – відзначає головний лікар ЦПМСД Олександр Іващенко. – Нині заклад може приймати до 160 чоловік на добу, що цілком покриває потребу місцевої громади у медичних послугах.

Персонал закладу відзначає: у нових умовах працювати значно приємніше.

– Нині радикально змінились і умови нашої праці, і технічне оснащення закладу, – розповідає медсестра Любов Павлова. – Раніше бракувало діагностичних апаратів, приміщення потребувало ремонту. Тепер приймати пацієнтів стане значно комфортніше.

– Відкриття Центру – результат спільної праці громади, районної та обласної влад, – говорить очільник Шишацької громади Олександр Тутка. – Це – перший крок. Та головне – початок. Спільними зусиллями будуємо європейську країну. На часі ще багато роботи, але об’єднаною громадою досягти бажаного значно легше.

– Цей приклад показує, як об’єднані громади реалізують свої повноваження на практиці, – говорить голова Полтавської ОДА Валерій Головко. – Ми бачимо, як іде передача влади на місцях. Як і те, що ОТГ цілком здатні до розбудови і надання якісних послуг населенню. Оце і є унаочнення децентралізації: люди отримують якісні послуги, навіть якщо мешкають у малих селах.

Делегація також відвідала оновлене дитяче відділення у центральній районній лікарні – змінився не тільки інтер’єр, а й облаштування. У відділенні працює 15 ліжок (з них 5 – інфекційні), поліпшене планування, комунікації, нові меблі і зручності.

Завершився візит керівників області на Шишаччину урочистостями до Дня медичного працівника – найкращих медиків об’єднаної громади нагородили відзнаками обласної та районної адміністрацій та рад.
Напишіть відгук