Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Аналіз роботи, змін та стратегічні задачі охорони здоров’я Полтавщини

| Коментарі відсутні

Про це йшлося на колегії Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.

Директор Департаменту Віктор Лисак, ректор ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія», професор, д. м. н. В’ячеслав Ждан, начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби в Полтавській області Сергій Макеєв, голова Громадської ради при Полтавській ОДА Володимир Голуб та керівники лікувально-профілактичних закладів обговорили низку актуальних питань.

Директор ДОЗ В.Лисак детально проінформував про позитивні зміни та стратегічні задачі охорони здоров’я Полтавської області.

Щодо розвитку первинної медико-санітарної допомоги, матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я об’єднаних територіальних громад, то у І півріччі цього року відкрито декілька центрів первинної медико-санітарної допомоги. Так, в Шишацькому районі після капітального ремонту відкрито сучасний, оснащений необхідним обладнанням центр ПМСД. До нещодавно відкритого центру Пришибської сільської ради увійшли 7 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини та 10 фельдшерсько-акушерських пунктів. У липні 2017 року розпочав роботу Центр ПМСД в Засульській ОТГ.

З першого кварталу 2017 року формується електронний реєстр пацієнтів області («Червоний реєстр»). На даний час до реєстру внесено 99,8% населення області.

Віктор Петрович висвітлив питання Європейського підходу до медикаментозного лікування найбільш поширених неінфекційних захворювань: серцево-судинних хвороб, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми – реалізації в області Урядової програми «Доступні Ліки». Було зауважено, що активну участь у реалізації цього Проекту Уряду України приймають лікарі первинної ланки. Виділено коштів субвенції – понад 18 млн. 400 тис. грн. та додатково 7 млн. грн.

На рівні вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги триває процес формування в області чотирьох госпітальних округів, створення відділень інтенсивного лікування, функціонування госпітальних рад. Також запроваджується нова модель фінансування на рівні вторинної медичної допомоги з використанням діагностично-споріднених груп.

Було обговорено питання щодо економічного аналізу діяльності галузі, визначення вартості медичних послуг, фінансового захисту і справедливого розподілу тягаря фінансування тощо.

У своїм виступі Віктор Лисак розповів і про цілі системи охорони здоров’я за «Світовим звітом про здоров’я» Всесвітньої організації охорони здоров’я, доступу до необхідних медичних послуг достатньої якості, що забезпечує їх ефективність (включаючи профілактику, посилення здоров’я, лікування, ліки, реабілітацію та паліативний догляд).

Серед основних питань під час колегії було також розглянуто стан імунопрофілактики дитячого населення області. Головний педіатр ДОЗ Світлана Писаренко акцентувала увагу на тому, що стан імунопрофілактики характеризує інфекційну безпеку.

Головний фтизіатр області Володимир Печериця проаналізував стан виконання «Обласної цільової соціальної Програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки», комплекс заходів з протидії туберкульозу і динаміку захворюваності. Він розповів про завдання, спрямовані на поліпшення ситуації.

Окрім того, було здійснено аналіз стану діяльності служби крові Полтавської області, розглянуто питання щодо порядку виписування рецептів на лікарські засоби, фармацевтичного контролю в деяких районах області.

Серед низки важливих питань, які було розглянуто, актуальні питання щодо ефективного використання обладнання, поставленого за кошти Субпроекту Міжнародного банку реконструкції та розвитку «Запровадження інноваційної моделі надання медичних послуг хворим на артеріальну гіпертензію у Полтавській області», результати цьогорічної вступної кампанії до медичних навчальних закладів різних рівнів, підготовка лікувально-профілактичних закладів до осінньо-зимового періоду 2017-2018 років тощо.

Керівники закладів охорони здоров’я дали пояснення з приводу зауважень, які виникали під час обговорення актуальних питань.

За результатами спільного обговорення було прийнято відповідне рішення, спрямоване на покращення ситуації. Відповідальним особам дано доручення продовжити розпочаті в І півріччі поточного року позитивні перетворення в галузі охорони здоров’я Полтавщини.

Напишіть відгук