Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Госпітальна рада західного госпітального округу – тепер з керівниками

| Коментарі відсутні

У Лубнах днями відбулося перше установче засідання госпітальної ради Західного госпітального округу.

У засіданні взяли участь директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак, міський голова м. Лубен Олександр Грицаєнко, представники влади та керівники закладів охорони здоров’я, що входять до округу: м. Лубен, Гребінківського, Лубенського, Оржицького, Пирятинського, Семенівського, Хорольського та Чорнухинського районів.

На порядку денному засідання було обрання керівних органів Західного госпітального округу. Було висунуто кілька кандидатів на посаду голови округу, його заступників та секретаря.

Шляхом таємного голосування більшістю голосів членів ради головою було обрано головного лікаря Хорольської центральної районної лікарні Михайла Винограда. Його заступниками стали головний лікар комунальної Лубенської центральної міської лікарні Сергій Наталенко та заступник міського голови м. Пирятин Ігор Шикеринець. Секретарем обрано голову Лубенської районної організації працівників охорони здоров’я, депутата Лубенської міської ради Людмилу Степанову.

Питання щодо особливостей функціонування округів, відповідно до існуючої нормативно-правової бази висвітлив директор ДОЗ Віктор Лисак. Він нагадав, що госпітальні округи створюються як «функціональні об’єднання лікарень, розташованих на визначеній території». Заклади охорони здоров’я, охоплені госпітальним округом, залишатимуться у власності й підпорядкуванні місцевих органів влади, що є учасниками госпітального округу.

Створення госпітальних рад для координації дій, напрацювання пропозицій щодо організації та функціонування медичної допомоги у межах кожного госпітального округу є важливим кроком удосконалення вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги.

Перед колегами та лікарями виступив міський голова Олександр Грицаєнко, який розповів про перспективи розвитку лубенської медицини, про капітальний ремонт лікувальних установ міста, зокрема поліклінічного відділення, на що виділялися кошти з міського та державного бюджетів. Не оминув Олександр Петрович і питання якості надання медичних послуг населенню, співпраці з мережею лікувальних закладів сусідніх районів та існуючих проблеми сфери, що переживає черговий етап реформи.

Потому члени госпітальної ради Західного госпітального округу обговорили питання щодо подальшої підготовки й затвердження перспективних планів розвитку округу (з урахуванням потреби модернізації та необхідних ресурсів).

Окрім того, упродовж зборів презентовано напрацювання представників громадської спілки з реорганізації системи охорони здоров’я України щодо перспектив розвитку Західного госпітального округу та обговорено проект плану його роботи на 2017 рік.

Оптимізація мережі закладів охорони здоров’я через госпітальні округи дозволить вирішити більшість проблем вторинного рівня надання медичної допомоги, оскільки збалансовує місцеву автономію та керованість процесу Урядом, а також створить відповідні фінансові стимули.

Напишіть відгук