Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

І знову Полтавщина в лідерах серед регіонів України

| Коментарі відсутні

Нещодавно до Полтавського обласного Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом завітали представники Департаменту охорони здоров’я США (СDС). Метою відвідування було ознайомлення з проектами, що фінансуються СDС, проведення зустрічей з національними партнерами та розгляд нових напрямків надання технічної допомоги.

У візиті зі сторони СDС взяли участь Джон К.Вільямс – регіональний помічник директора країн Азії та Європи всесвітніх програм із ВІЛ/ТБ, Чальз Вітек – директор глобальної програми з питань боротьби з ВІЛ/ТБ в Україні, Майкл Мартін, Віктор Третьяков, Наталія Подольчак та Лариса Гетьман – заступник Генерального директора з нагляду за інфекційними хворобами ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України».

Головний лікар Полтавського обласного Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом Оксана Даниленко під час зустрічі зазначила: «За підтримки директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктора Лисака впроваджуються інновації у сфері ВІЛ/СНІДу. Наша область одна з перших в Україні здійснила децентралізацію послуг з консультування та тестування на ВІЛ. Для цього проведено навчання фахівців первинної ланки медико-санітарної допомоги та безкоштовне забезпечення швидкими тестами завдяки фонду «БФ Вільяма Дж.Клінтона» та «AHF» (БФ АнтиСНІД). З 1 жовтня поточного року розпочне роботу окремий структурний підрозділ Центру – «Мобільна Амбулаторія» для надання профілактичних послуг ключовим групам населення. В області триває реалізація проекту «Доступ спільнот до послуг з догляду та лікування ВІЛ через зміцнення системи охорони здоров’я –ACCES».

Полтавська область визначена одним із регіонів України для проведення дослідної експлуатації Єдиної система епідеміологічного та клінічного моніторингу поширеності ВІЛ-інфекції (МІС ВІЛ). Заклади охорони здоров’я, що взяли участь у дослідній експлуатації, забезпечено комп’ютерним обладнанням (придбаним за підтримки Федерального агентства Центру контролю та профілактики захворювань США (СDС)».

Учасникам візиту було продемонстровано стан експлуатації Єдиної системи епідеміологічного та клінічного моніторингу поширеності ВІЛ-інфекції. Вона працює у щоденному режимі. Забезпечено зв’язок лікарів установи з сайтами АРТ, кабінетами «Довіра» міст і районів області та Центрами первинної медико-санітарної допомоги. Це надає можливість доступу до інформації про стан здоров’я та результатів лабораторних обстежень пацієнта. Водночас забезпечується конфіденційність даних про ВІЛ-інфікованих. Усі пацієнти мають унікальний код, прізвища в системі відсутні. Система дає змогу формувати звітність та вести облік використаних лікарських засобів.

Лариса Гетьман зазначила, що стан експлуатації Єдиної системи епідеміологічного та клінічного моніторингу поширеності ВІЛ-інфекції в Полтавській області – найкращий серед регіонів України. Полтавщина є лідером та ініціатором із застосування інноваційних проектів щодо покращення послуг з профілактики та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Представники Департаменту охорони здоров’я США (СDС) ознайомилися з роботою амбулаторно-поліклінічного відділення, Централізованої клініко-діагностичної лабораторії та стаціонарного відділення Полтавського обласного Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом.

Ірина Тютюнник, завідувач відділу МіО
Полтавського обласного Центру профілактики
ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом

Напишіть відгук