Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації (Головне управління)

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Стали відомі попередні результати реалізації програми «Доступні ліки» на Полтавщині

| Коментарі відсутні

Лише за серпень пацієнти Полтавської області отримали препаратів на суму понад 2,1 мільйон гривень, а загалом, за 5 місяців, у регіоні відшкодовано близько 267 тисяч рецептів

У квітні в Україні стартувала урядова програма «Доступні ліки», яка дозволяє громадянам отримувати низку препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою. Програма діє на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

З початку дії програми «Доступні ліки» у Полтавській області до реалізації ліків добровільно долучилося 220 аптек. Лікарі виписали 267 тисяч рецептів, а громадяни отримали препаратів на суму у понад 10,2 мільйони гривень. Загальний бюджет програми у Полтавській області становить 25 мільйонів 843 тисячі гривень. За 5 місяців дії програми було використано близько 40% обсягу фінансування.

На сьогодні у програмі «Доступні ліки» беруть участь 198 торгових найменувань препаратів. Позитив – це розширення переліку безкоштовних ліків до 35 лікарських засобів. Варто зазначити, що на початку програми їх було 23.

«Програма «Доступні ліки» – один із пріоритетів Уряду на сьогодні. Ця програма – приклад того, як медицина має працювати в Україні та яких принципів дотримуватися. Програма вже довела свою ефективність у 2017 році, тому Уряд планує розширити її у наступному. Бюджет програми у 2018 році зросте на 42,9% і становитиме 1 млрд грн. Вона покриватиме більшу кількість ліків за ширшим переліком медичних станів», – зазначила в.о. міністра охорони здоров’я України доктор Уляна Супрун.

Довідково: Урядова програма «Доступні ліки» – це одна із частин великої реформи системи охорони здоров’я, яка не змінювалася протягом 26 років. Мета програми – забезпечити кожного громадянина України доступними та життєвонеобхідними лікарськими засобами з доведеною ефективністю, які покращать якість їхнього життя і попередять виникнення ускладнень та передчасної смертності.

Для того, щоб отримати необхідні ліки безкоштовно або з незначною доплатою, потрібно звернутись до сімейного лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані препарати.

Детальніше про програму та карта аптек: http://liky.gov.ua

Напишіть відгук