Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації (Головне управління)

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

До Полтави завітало «Містечко USAID»

| Коментарі відсутні

Саме в день міста 23 вересня відбулася цікава і пізнавальна подія для полтавців та гостей міста. У центрі Полтави було організовано «Містечко USAID», де представили 15 проектів та організацій, які співпрацюють з Агентством США з міжнародного розвитку. «Містечко» розподілили на сектори, аби кожен міг отримати інформацію у тій сфері, яка його цікавить: сільське господарство, право, освіта, енергоресурси, охорона здоров’я, фінансова обізнаність, тощо.

У секторі «Охорона здоров’я», окрім теоретичної інформації, медики та волонтери провели для мешканців та гостей міста майстер-класи з надання невідкладної медичної допомоги. За участі благодійних організацій, таких як БО «Світло надії», працював інтерактивний майданчик «Як я можу протидіяти стигмі» на підтримку толерантного відношення до ЛЖВ (люди, які живуть з ВІЛ). Проводився також брейн-ринг для молоді та підлітків «Міфи та факти про ВІЛ». До того ж, у «Містечку» встановили мобільні амбулаторії, де можна було отримати кваліфіковану консультацію сімейного лікаря з питань медичної реформи, пройти флюорографічне обстеження і зробити експрес-тест на ВІЛ.

Під час відвідування містечка бажаючі мали нагоду поспілкуватися та отримати консультації щодо медичної реформи у присутніх на дійстві лікарів первинної ланки – сімейних лікарів загальної практики, які працюють в центрах первинної медико-санітарної допомоги №1 та №2 міста Полтави.

Варто зауважити, що бажаючих протестуватися на ВІЛ цього дня було достатньо. Працівниками Полтавського обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом було протестовані 98 осіб, серед них були і гості міста з Запоріжжя, Миколаєва, Олександрії, Харкова).

В основному вікова категорія осіб, які побажали пройти тест на ВІЛ, склала від 25-ти до 49-ти років. Також, за згодою батьків, було протестовано 6 наймолодших мешканці міста віком від 0 до 14 років – 1 хлопчик і 5 дівчинок.

Особи більш старшого віку від 50-ти років і старше не завжди звертають увагу на проблему ВІЛ/СНІД, та тільки не цього разу, і тому 20 осіб цієї категорії теж пройшли обстеження на ВІЛ.

Тестування було, звичайно, безкоштовним та проходило анонімно.

Важливим є той факт, що місто Полтава – третя і остання зупинка «Містечка» у цьому році, і кожний з відвідувачів цього дійства отримав, окрім яскравих вражень, важливу і корисну інформацію, яка додасть шансів полтавцям відчувати себе в безпеці перед труднощами та хворобами.

Завідувач відділу моніторингу і оцінки
Полтавського обласного Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом
Ірина Тютюнник

Напишіть відгук