Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації (Головне управління)

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

У Полтаві обговорили проект «Надійна статистична звітність у сфері паліативної допомоги»

| Коментарі відсутні

На сьогодні окремої статистичної звітності з паліативної допомоги в Україні немає. Полтавська область стане пілотною, де спробують це запровадити. За даними держстату та медстату, в області один із найвищих показників потреби у паліативній допомозі – 22 000 осіб (дорослі і діти). У лікувальних закладах області в наявності 172 ліжка для надання такого виду допомоги.

Результатом проекту «Надійна статистична звітність у сфері паліативної допомоги» стане впровадження єдиної статистичної форми на рівні Міністерства охорони здоров’я, яка щорічно дозволить збирати інформацію для надання паліативної допомоги в Україні.

Перед апробацією проекту, організатори розробили статистичну форму звітності, яку скерували у Полтавську область практично всім закладам охорони здоров’я. Лікарі-статисти спробували її заповнити.

6 листопада поточного року в Департаменті охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації експерти Українського центру суспільних даних, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» разом з представниками Департаменту, керівниками лікувально-профілактичних закладів міст та районів області, завідувачами відділів статистки обговорили особливості і перспективи проекту.

Виконавчий директор Андрій Горбаль та експерт Олексій Суховій Українського центру суспільних даних відмітили, що «проблема в тому, що ми не маємо детальних даних щодо захворюваності, поширеності різних діагностичних груп і хвороб, які потребують паліативної допомоги. Наш проект спрямований на те, щоб зрозуміти, яким оптимальним чином можна збирати ці дані, при цьому не обтяжувати лікарів-статистів і медичних працівників, та отримувати максимально детальну інформацію, яка потрібна для прийняття рішень щодо надання паліативної допомоги. І у зв’язку з медичною реформою цей вид допомоги буде надаватись державою безкоштовно. Тому необхідно врахувати як потребу, так і обсяг її надання».

Під час зустрічі присутні обговорили проекти статистичних форм, висловили багато цінних коментарів, пропозицій та зауважень, які будуть враховані під час подальшої реалізації проекту.

Напишіть відгук