Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації (Головне управління)

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Безпека на дорогах залежить від кожного

| Коментарі відсутні

Це основний принцип, за яким має діяти держава і кожен окремий громадянин. Адже лише спільні дії та партнерство можуть стати реальною силою, яка здатна змінити ситуацію на автошляхах країни на краще.

З 13 по 19 листопада поточного року на Полтавщині відбувся Всеукраїнський Тиждень безпеки дорожнього руху.

Дані Всесвітньої організації охорони здоров’я та інших міжнародних організацій свідчать про кричущу ситуацію з безпеки дорожнього руху в більшості країн. За оцінками ВООЗ, якщо не вжити термінових заходів, до 2020 року аварії на дорогах стануть головною причиною смертності у світі, випередивши серцево-судинні захворювання та СНІД. Дорожньо-транспортні пригоди називають «убивцею № 1» у світі.

В останні роки на дорогах України щорічно відбуваються десятки тисяч автомобільних аварій та катастроф. На автомобільному транспорті лише за рік виникає близько 40 тисяч дорожньо-транспортних подій, гине більше 6 тисяч та травмується більше 42 тисяч осіб. З появою автомобілів, виникло питання, як забезпечити безпеку їх руху та безпеку пішоходів. Для цього були створені Правила дорожнього руху, які обов’язкові для виконання всіма учасниками дорожнього руху.

Іноді здається, що Правила дорожнього руху – це Книга пам’яті про тих, хто загинув у дорожньо-транспортних пригодах, і люди ці просять нас, живих, не повторювати їх помилок.

В зведеннях про ДТП найчастіше зустрічаються формулювання: «переходив дорогу у невстановленому місці та був збитий…», «не впорався з керуванням автомобіля, виїхав на зустрічну смугу та зіткнувся…», «перевищив допустиму швидкість руху та здійснив наїзд на…», «в темний час доби йшов у напрямку руху транспорту та був збитий…». У кожному з випадків це були чиїсь рідні та близькі. Невблаганна дорога урівнює добрих і злих, учителів і учнів, батьків і дітей, а смерть безжальна до наших помилок.

Якими б досконалими не були дороги і транспортні засоби, головну роль на дорозі відіграє людина.

Основні правила, які повинні знати дорослі та навчати своїх дітей!

 • Намагайтеся встановити зоровий контакт з водіями – не варто думати, що водій вас і так побачить.
 • Зніміть навушники і не користуйтеся телефоном під час перетину дороги.
 • Будьте обережні на перехрестях і стежте за «поворотниками» тих водіїв, котрі стоять перед пішохідним переходом. Водії можуть не побачити вас.
 • Переходьте дорогу тільки в дозволених місцях та дотримуйтесь знаків дорожнього руху та сигналів світлофора для пішоходів.
 • Під час сильної зливи або в темний час доби носіть світловідбиваючий одяг/спорядження і ліхтар, щоб водії вас помітили.
 • На сільських дорогах без тротуарів крокуйте вздовж краю дороги назустріч руху машин. Так водії зустрічної смуги вас помічатимуть.

Водіям потрібно пам’ятати:

 • Немає правил, справедливих для всіх умов руху, а за кермом завжди треба бути максимально обережним і уважним.
 • Намагайтеся керувати автомобілем так, щоб ваші дії ніколи не були несподіваними для інших водіїв і пішоходів.
 • Коли поведінка іншого водія для вас не дуже зрозуміла, збавте швидкість.
 • Під час руху за іншим автомобілем намагайтеся передбачити його дії, щоб бути готовим до всіляких несподіванок.
 • Завжди перевіряйте роботу гальм, коли сідаєте за кермо автомобіля.
 • Намагайтеся завжди дотримуватися такої дистанції, щоб гальмувати лише у крайньому випадку.
 • Будьте розсудливі у виборі швидкості. Вона завжди повинна бути такою, щоб гальмівний шлях не перевищував відстані видимості.
 • Швидкість стає небезпечною, коли не відповідає умовам руху. Чим більша швидкість, тим менше часу виправити можливі помилки.

Усі ці вимоги вам відомі, і тому їх виконувати  – обов’язок кожного. Один непевний крок може призвести до трагедії.

Напишіть відгук