Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації (Головне управління)

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

ЕКСТРЕНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА ПОЛТАВЩИНИ: РЕАЛІЇ СЬОГОДЕННЯ

| Коментарі відсутні

Ці та інші питання було нещодавно обговорено керівництвом Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА та Комунальною установою «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» під час брифінгу із представниками ЗМІ та Інтернет-видань.

КУ «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» є найбільшим медичним закладом в області, до складу якого входять 4 станції (мм. Полтава, Кременчук, Лубни, Миргород) та 24 підстанцій екстреної медичної допомоги. Цей структурно-функціональний розподіл підрозділів області на 4 станції за закріпленими територіями став основою для створення в області 4-ох госпітальних округів. Така модель була прийнята як зразок і для інших регіонів України.

Про основні етапи створення КУ «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ознайомив начальник відділу медицини катастроф та мобілізаційної роботи Департаменту  охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Мохначов. Було відмічено, що з метою забезпечення якості реагування на екстрені виклики на європейському рівні створено єдину оперативно-диспетчерську службу екстреної медичної допомоги в повній відповідності з положеннями Національного проекту «Вчасна допомога», яким передбачено телекомунікаційний зв’язок через єдиний вузол спеціального зв’язку ПАТ «Укртелеком» від усіх операторів стаціонарного та мобільного зв’язку за єдиним номером «103». Створено корпоративну мережу мобільного зв’язку від двох незалежних операторів на 180 абонентів для взаємодії між структурними підрозділами та забезпечення динамічного контролю за роботою всіх служб Центру. Полтавщина одна з перших в країні запровадила дистанційну передачу електрокардіограм за допомогою телеметричних систем від ліжка пацієнта в обласний діагностичний центр, де цілодобово працює лікар-кардіолог, який за потреби має можливість надати інформацію і кваліфіковану консультацію.

На жаль, досить суттєвий відсоток викликів швидкої сьогодні не стосується надання екстреної медичної допомоги. Такі виклики заважають роботі їх бригад, коли допомога медиків може терміново знадобитися в іншому місці. В. о. головного лікаря КУ «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Олександр Лавренко детально зупинився, у яких випадках дзвінок за номером «103» є екстреним, а в яких – невідкладною медичною допомогою. Було також зазначено, що екстрена медична допомога надається бригадами швидкої медичної допомоги виключно при станах, коли життя людини знаходиться під загрозою.

Вперше в Україні Центром розроблена програма з організації волонтерського руху та створено волонтерське об’єднання екстреної медицини та медицини катастроф Полтавської області «Баррі». Заступник головного лікаря КУ «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» – завідувач відділом екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Юрій Безрядін відмітив, що Центр проводить підготовку медичних працівників системи екстреної медичної допомоги, приймальних відділень багатопрофільних лікарень та немедичних працівників, які бажають за власної ініціативи пройти навчання та стати волонтерами по наданню домедичної допомоги. За весь період роботи навчально-тренувального відділу проведено підготовку 5233 немедичних та 1956 медичних працівників. На сьогоднішній день усіх волонтерів занесено до спеціальної бази реєстру. Добровольців розділено територіально, тому мета, якої прагнуть фахівці, – створити такі умови, щоб у разі надзвичайної ситуації, до місця можна було дістатися буквально за декілька хвилин.

Під час брифінгу журналісти мали змогу поставити будь-яке запитання в межах компетенції учасників заходу.

 

Напишіть відгук