Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації (Головне управління)

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Детальна інформація про медичну реформу

| Коментарі відсутні

«Новації законодавства у сфері охорони здоров’я, впровадження медичної реформи, реформа сільської медицини» – під такою назвою 27 березня в Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА проведено практикум, організований у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. У ньому взяли участь голови міських, сільських та селищних рад, керівники об’єднаних територіальних громад та спеціалісти структурних підрозділів органів місцевого самоврядування. Мова йшла про особливості впровадження медичної реформи, що стосується всіх: місцевої громади, медичних працівників та кожного мешканця.

Голова Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України, Миргородський міський голова Сергій Соломаха підкреслив актуальність теми практикуму, адже на місцях виникає багато запитань стосовно перспектив галузі охорони здоров’я та змін, які мають відбутися найближчим часом.

Із програмою та метою заходу учасників ознайомила виконавчий директор Полтавського регіонального відділу Асоціації міст України Галина Безносик. Вона відмітила, що «завдяки впровадженню медичної реформи  більше уваги буде звернуто на здоров’я людей. Але коли все нове, то виникає багато запитань, тому сьогодні в нас є нагода отримати вичерпні відповіді та обмінятися думками».

Очільник медичної галузі області Віктор Лисак детально ознайомив присутніх з основними етапами впровадження медичної реформи на найближчі три роки. Він зазначив, що «зміниться форма управління медичними закладами, їхнє фінансування, система обслуговування пацієнтів тощо. У 2018 році функції оплати, контролю та вибору медичних послуг виконуватиме Національна служба здоров’я – новий орган виконавчої влади. Ця служба буде укладати договори на медичне обслуговування населення в рамках гарантованого державою пакета з установами охорони здоров’я будь-якої форми власності та фізичними особами-підприємцями». З 1 січня 2018 року, набув чинності Закон України «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів». Відтепер медична субвенція йтиме в утворені об’єднані територіальні громади, на первинну ланку – 60% і на вторинну – 40%.  З 2 квітня 2018 року стартує кампанія «Лікар для кожної сім’ї» – укладання пацієнтами декларацій із сімейними лікарями. «З червня цього року відбудеться підписання договорів із Національною службою здоров’я, а з липня місяця через Національну службу фінансуватимуться заклади первинної медичної допомоги, що будуть перетворені з бюджетних установ на комунальні некомерційні підприємства. Наше завдання сьогодні – забезпечити всім громадянам якісну, доступну медичну допомогу», – відмітив Віктор Петрович.

З новою моделлю фінансування системи охорони здоров’я ознайомила Алла Бредіхіна, начальник відділу фінансово-економічної роботи Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА. Було зазначено, що нова модель передбачає чіткі та прозорі гарантії щодо обсягу безоплатної медичної допомоги, гарантованої державою, кращий фінансовий захист громадян у випадку хвороби, ефективний та справедливий розподіл публічних коштів та скорочення неформальних платежів, створення стимулів до поліпшення якості надання медичної допомоги населенню державними і комунальними закладами охорони здоров’я.

Модератор зібрання, в.о. головного лікаря Полтавського обласного Центру здоров’я Ніна Дурдикулиєва ознайомила з основними законодавчими актами і документами щодо змін у діяльності системи охорони здоров’я. Окремо вона звернула увагу учасників заходу на необхідності донесення до населення міст та районів області у доступній і зрозумілій формі інформаційних повідомлень про хід впровадження медичної реформи. Активніше працювати з людьми, не покладаючись на засоби масової інформації. Використовувати системи медійних комунікацій – телебачення, радіо, преса, Інтернет-видання та соцмережі.

Про результати реалізації в області Урядової програми «Доступні ліки» розповів заступник директора Департаменту охорони здоров’я Ігор Куделич. Він відмітив, що «у 2017 році можливістю отримати лікарські засоби безкоштовно або з невеликою доплатою скористались майже 280 тис. пацієнтів. Передбачені зазначеною програмою кошти на відшкодування вартості ліків використано в повному обсязі, а це майже 26 млн. грн.».  У минулому році до програми входило 198 ліків по торговим назвам. Це була 21 міжнародна непатентована назва. Було 16 позицій по серцево-судинних нозологіях, 2 – по цукровому діабету і 3 позиції – по бронхіальній астмі. У 2018 році програма продовжується. Наразі в неї увійшло 239 лікарських засобів по торговим назвам. На сьогоднішній день вже визначено 280 місць реалізації Урядової програми «Доступні ліки» по всій області, у минулому році таких місць було 227.

Під час практикуму було обговорено головні завдання та ключові етапи медичної реформи на 2018 рік. Зокрема, комунальні заклади первинної медичної допомоги вже в цьому році повинні реорганізуватися у некомерційні комунальні підприємства та забезпечити комп’ютеризацію, підключитися до електронної системи охорони здоров’я, отримати електронні цифрові підписи для закладу та лікарів. Головними завданнями для місцевої влади є ухвалення рішень, необхідних для адміністративної та господарської автономії закладів охорони здоров’я, які знаходяться у власності громади, їх комп’ютеризації та забезпечення обладнанням.

Під час обговорення доповідей учасники практикуму мали змогу обмінятися досвідом, поставити свої запитання спікерам і отримати на них кваліфіковані відповіді.

Напишіть відгук