Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації (Головне управління)

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Обговорення основних напрямків медичної реформи з головою Полтавської ОДА Валерієм Головком

| Коментарі відсутні

03 квітня поточного року у приміщенні  КУ «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» голова Полтавської ОДА Валерій Головко зустрівся з керівництвом Департаменту охорони здоров’я та обласних лікувально-профілактичних закладів для  обговорення перших результатів реалізації медичної реформи в області та її подальших кроків.

Валерій Головко відмітив, що «ідея медичної реформи сформована правильно. Зміни філософії, ментальності дають нам можливість реалізувати чи не реалізувати будь-яку правильну ідею. І все те, що сьогодні відбувається в медичній галузі, дасть можливість людям відчути на собі ефективність впровадження реформи і призведе до зменшення смертності від серцево-судинних захворювань та онкопатології. Але для цього потрібно подолати  спротив, нерозуміння і небажання як медиків, так і їх пацієнтів, здійснити оновлення технічного оснащення закладів охорони здоров’я. У наступному році розпочнеться будівництво двох об’єктів – добудова реанімаційного відділення обласної клінічної лікарні ім.М.В.Скліфосовського та нового радіологічного відділення обласного клінічного онкологічного диспансеру. На це буде сконцентровано увагу влади та відповідне фінансування».

Окремо губернатор області зупинився на питанні якісного впровадження медичної реформи у сільській місцевості. Валерій Головко відмітив, що «я хотів би розділити участь медиків і участь органів місцевого самоврядування, чиновників, які повинні створити всі умови для того, щоб реформи на Полтавщині продовжували ті динамічні темпи, які є сьогодні, особливо, що стосується телемедицини. Рівень фахівців у нас високий, а онлайн консультації – це розширення можливостей, накопичення передового досвіду та перспектива».

Очільник медичної галузі області Віктор Лисак зазначив, що «амбулаторії загальної практики-сімейної медицини в області оснащено комп’ютерним обладнанням. Перейшли на електронний документообіг. У нас є можливість впроваджувати онлайн-консультації. Завдяки співпраці з Департаментом інфраструктури, представниками компаній-провайдерів Інтернет-зв’язку, розробників програмного забезпечення електронних медичних систем проведено роботу з вивчення можливостей створення єдиної електронної моделі системи зв’язку медичної галузі. Будемо розвиватися у цьому напрямку. Це особливо важливо для сільської медицини. Телемедицина дозволить сімейним лікарям проводити консультації із профільними фахівцями з того чи іншого питання».

Крім нагальних питань реформи, було також обговорено можливості розвитку телемедичних комунікацій у межах та за межами нашої області, щоб проконсультувати пацієнтів. Надати таку допомогу медичним працівникам Полтавщини у запровадженні сучасних технологій взялися фахівці з Ізраїлю.

Про старт реалізації міжнародного телемедичного проекту із компанією «Migdal Medikal» (Ізраїль) розповів начальник відділу медицини катастроф та мобілізаційної роботи Департаменту  охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Мохначов. Він зазначив, що «в рамках Меморандуму «Про співробітництво в галузі охорони здоров’я з використанням телемедичних технологій» з ізраїльською компанією «Migdal Medikal» завершено підготовчі роботи зі створення телемедичного консультативно-діагностичного проекту. За необхідності пацієнти Полтавщини зможуть проконсультуватись в режимі онлайн з ізраїльськими лікарями. Такий скайп-зв’язок проводитимуть у разі незрозумілого вітчизняним медикам діагнозу пацієнта, або якщо останній не згоден з висновками свого лікаря. Також планується онлайн-консультування під час оперативних втручань та проведення відеоконференцій для дистанційного навчання персоналу. Крім цього заплановано лікування у провідних клініках Ізраїлю, навчання та стажування полтавських медиків. Це є першим прикладом такої співпраці в Україні».

Як відмітив керівник компанії «Migdal Medikal» Алекс Павлюченко, «Полтавщина  рухається у вірному напрямку. Ізраїльська медицина має високий рівень і це визнано світом. Ми можемо допомогти вам у розвитку сучасних технологій та їх впровадженні, поділитися досвідом, навчити ваших лікарів та запропонувати консультації кращих лікарів Ізраїлю. І те, що ми побачили і почули, це дійсно реальне бажання допомогти пацієнтам і підвищити в області рівень медицини».

Ізраїльські фахівці продемонстрували канал медичного зв’язку, медичне обладнання, необхідне для онлайн-діагностики, та розповіли про можливості цього методу для обстеження пацієнтів. Онлайн-діагностика застосовується для консультацій лікаря чи пацієнта з провідними фахівцями у різних галузях медицини.

Напишіть відгук