Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації (Головне управління)

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Полтавські лікарі вчаться самі і навчають інших

| Коментарі відсутні

3 квітня 2018 року для представників засобів масової інформації відбувся прес-тур до Центрального навчально-тренінгового центру для лікарів усіх спеціальностей і медсестер – структурного підрозділу обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського.

Головним завданням Центру є організація системної підготовки лікарів усіх спеціальностей, лікарів загальної практики-сімейної медицини та медичних сестер з метою підвищення якості та ефективності надання медичної допомоги.

Директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак повідомив, що «створення тренінгового центру обумовлено потребами галузі охорони здоров’я, а також реалізацією в області субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію в Полтавській області» Проекту Міжнародного банку реконструкції та розвитку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», наказами МОЗ про затвердження Примірного положення про територіальний навчально-тренінговий центр сімейної медицини, застосування телемедицини у галузі охорони здоров’я. На даний час розпочалося проведення тренінгів для теоретичного засвоєння матеріалу та для відпрацювання окремих практичних навичок. Мультидисциплінарні бригади оволодівають комп’ютерними інформаційними програмами, навичками телемедичного консультування на рівні первинної ланки. Проводяться тренінги в онлайн-режимі за участю обласних фахівців. Тренінговий центр буде готувати тренерів, які працюватимуть у міжрайонних та районних центрах».

Олена Ковальова, д.м.н., професор кафедри пропедевтики дитячих хвороб та факультетської педіатрії з неонатологією ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія», головний експерт-неонатолог ДОЗ ОДА відмітила, що тренінговий центр дозволяє покращити практичні навички не тільки молодих лікарів, але й тих, які працюють у медичній галузі довгий час. За її словами, «під час тренінгів розглядаються ситуації, які нечасто трапляються у медичній практиці. І недостача або відсутність знань не повинна стати причиною для загибелі пацієнта. Перше наше практичне завдання – навчити лікарів сучасним методологіям надання невідкладної та екстреної медичної допомоги при серцево-судинних захворюваннях. Ми прагнемо, щоб медичні працівники отримували знання і відпрацьовували різні клінічні ситуації на постійній основі. Підготовлені в цьому тренінговому центрі тренери-лікарі на місцях будуть навчати своїх колег і готувати мультидисциплінарні професійні команди для відпрацювання навичок надання медичної допомоги при можливих стандартних і нестандартних клінічних ситуаціях».

Завідувач Центрального навчально-тренінгового центру Галина Деркач розповіла, «що у рамках реалізації субпроекту Світового банку в області створено мережу тренінгових класів і 6 міжрайонних тренінгових центрів. У практичному залі Центру проводиться практична частина модулю, що складається з опрацювання навичок на муляжах та манекенах, симуляція та опрацювання клінічних ситуацій. Заплановано 8 модулів кардіологічного профілю і 8 – для лікарів загально практики-сімейної медицини. Головним у тренінгових навчаннях є послідовність і командна робота».

Напишіть відгук