Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак офіційно задекларував вибір свого сімейного лікаря

| Коментарі відсутні

Під час проведення виїзного прес-туру, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак підписав декларацію з сімейним лікарем Ольгою Яременко в Гожулівській амбулаторії загальної практики-сімейної медицини Полтавського району.

«Чому Ви вирішили саме в цій амбулаторії підписати декларацію?» – запитали журналісти Віктора Петровича і отримали відповідь: «А я тут живу. У цій амбулаторії розпочинав свою діяльність лікарем-педіатром, приїхавши понад 30 років тому після вузу за направленням. Мені тут сподобалося, тому в Гожулах ми з родиною оселилися й досі мешкаємо».

У кабінеті сімейного лікаря, куди прийшов В.Лисак укладати декларацію, на полиці, де зберігаються медичні картки, він знайшов картку своєї колишньої пацієнтки. Вона ще дитиною лікувалася у нього, а наразі їй виповнилося 31 рік. Він показав тодішні власні записи спостережень за станом здоров’я дітей. Говорить, що це саме йому належала ідея з чіткого порядку оформлення листів диспансеризації, з визначенням фізичного розвитку дитини, віднесення її до певної групи здоров’я. Тут є й заповнені того часу картки огляду-патронажу педіатра, яким був тоді директор ДОЗ, оцінки фізичного стану маленьких пацієнтів. У цих документах зафіксовано дати проведення дитині профілактичних щеплень, призначення необхідного лікування, рекомендації лікаря тощо. Саме тут була на той час школа передового досвіду!

Наразі у Гожулянській амбулаторії працює один сімейний лікар, зав. амбулаторією – Ольга Іванівна Яременко, яка має понад 40-річний стаж роботи. Вона спостерігає за станом здоров’я понад 4,5 тисяч мешканців села Гожули та прилеглих сіл. Її й обрав очільник медичної галузі Полтавщини для отримання необхідної медичної допомоги на первинному рівні.

Віктор Петрович, як годиться, взяв з собою ксерокопії необхідних документів: паспорту та ідентифікаційного коду. Уповноважена особа закладу – молодий фельдшер Максим Гордійко (також місцевий житель) – вніс дані про пацієнта до електронної системи EHealth.

Доки тривав процес авторизації нового пацієнта у новій системі, Віктор Лисак поділився з нами даними про місце Полтавської області у загальноукраїнському рейтингу з підписання декларацій, яка впевнено продовжує посідати 5-ту сходинку. Станом на ранок 11 травня 3% населення області підписали декларації з сімейними лікарями.

Потім директор ДОЗ заповнив роздруковану фельдшером декларацію, за кілька хвилин йому на телефон, номер якого за правилами він продиктував, прийшло СМС-повідомлення з персонально присвоєним кодом для завершення процесу авторизації у «Електронному здоров’ї».

Після заповнення декларації та перевірки її правильності, відбувся важливий момент – процес підписання цього документу про оформлення офіційних «стосунків» з сімейним лікарем.

У рамках прес-туру до села Гожули Полтавського району, представники ЗМІ на власні очі побачили – як працює Гожулівська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини.

Прес-центр ДОЗ Полтавської ОДА

Напишіть відгук