Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

ПОЛТАВУ ВІДВІДАЛА РЕГІОНАЛЬНА ДИРЕКТОРКА СВІТОВОГО БАНКУ

| Коментарі відсутні

Моніторингова місія Світового банку прибула до Полтави, щоб перевірити використання коштів, виділених для реалізації Проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Вперше Полтавщину відвідала регіональна директорка Світового банку для Білорусі, Молдови та України пані Сату Кахконен

Полтавська область – один з пілотних регіонів, де реалізовується Субпроект «Запровадження інноваційної моделі надання медичних послуг хворим на гіпертонію у Полтавській області» великого Проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», який реалізовується з 2015 року у 8-ми областях України (Волинській, Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Закарпатській, Полтавській, Рівненській та Львівській).


Нинішній моніторинговий візит відбувся під керівництвом регіональної очільниці Світового банку Сату Кахконен і керівника Проекту Фон Зао. Пані Кахонен з 2016 року керує програмою Банку у трьох країнах та веде політичний діалог з урядовцями, громадянським суспільством та іншими партнерами. Раніше пані Кахконен була секторальним менеджером з питань подолання бідності та економічного управління. Кластер зосереджувався на управлінні економічною політикою та охоплював 18 країн Східної та Південно-Східної Європи – нових країн-членів ЄС та Західні Балкани, визначені як країни Єврозони.

Команда фахівців і консультантів Світового банку побувала у закладах «медичного містечка», щоб побачити як використовується закуплене обладнання в рамках Субпроекту. У Полтавській обласній клінічній лікарні ім. М.В. Скліфосовського візитери відвідали нейрохірургічне відділення та відділення інтервенційної радіології, де вже працює новий ангіограф – одне з найдорожчих та найнеобхідніших придбань, оглянули пересувні медичні комплекси, навчально-тренінговий центр, ознайомились з роботою телемедичної мережі у КУ «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». Про висновки та подальші плани і перспективи говорили з головою Полтавської обласної державної адміністрації Валерієм Головком.
«Нам важливо побачити на власні очі результати. Потрібно бути реалістами. І ми задоволені прогресом Полтавщини по медичному проекту, як найбільшим компонентом в Україні. Зараз проект досяг середини і ми здійснюємо перегляд. Полтава дуже вигідно відрізняється від інших регіонів, але потрібно ще швидше рухатися. Попереду ще модернізація в загальному контексті реформи», — сказала пані Сату Кахконен.

«Левова частина наданих державою коштів спрямовується на медичну галузь. Адже потребують значної уваги проблеми серцево-судинних захворювань, онкозахворювань, реконструкція відділень. В ідеалі б було повністю знести й побудувати все з нуля, але такої можливості немає. Попередні висновки фахівців – позитивні. Ми отримаємо додатковий ресурс за рахунок перерозподілу нереалізованих іншими областями грошей Світового банку», — підсумував голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Напишіть відгук