Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації (Головне управління)

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

«Грип не звертає уваги на прогнози»

| Коментарі відсутні

18 жовтня 2018 року відбулася науково-практична конференція: «Актуальні питання діагностики, лікування, профілактики грипу та гострих респіраторних інфекцій».
У ній взяли участь фахівці-інфекціоністи, клініцисти, науковці, заступники керівників центрів первинної медико-санітарної допомоги з медичної частини, тобто всі, хто втілює та контролює діяльність з відслідковування, прогнозування, попередження та лікування грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій на місцях.


Про стан готовності мережі лікувально-профілактичних закладів Полтавщини до роботи в період епідускладнень грипу розповіла заступник головного лікаря з організаційно-методичної роботи Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні Лідія Войтенко. Вона відзначила, що хоча в минулому епідсезоні спалаху грипу в області й не було, проте «левина доля» – понад 80% випадків ведення грипу та ГРВІ традиційно лягло на плечі сімейних лікарів, зокрема – з профілактики та лікування пацієнтів на дому. Тому є необхідність, особливо на первинній ланці надання меддопомоги, ретельного дотримання опублікованих у лютому місяці цього року рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я з підготовки до епідсезону 2018-2019 років, зокрема й щодо якомога ширшого охоплення населення вакцинацією проти грипу, показань до госпіталізації хворих.
Лідія Леонідівна нагадала, що у цьому епідсезоні, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в Україні будуть циркулювати віруси грипу типу А (Мічіган), типу А (Сінгапур) та типу В (Колорадо). Цьогоріч в Україні представлено два види вакцин проти грипу: «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція) та «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея) – обидві є якісними та безпечними. Вакцину «Ваксігрип Тетра» можна застосовувати для щеплення дітей віком від трьох років, а «Джісі Флю» – від шести місяців. Загалом 350 000 доз вакцин проти грипу вже надходять до аптек по всій Україні. Зокрема, в аптечній мережі області вже можна замовляти ці вакцини, бо саме вони допоможуть сформувати імунітет до прогнозованих небезпечних штамів грипу.
Л.Войтенко наголосила на необхідності співпраці медиків з керівниками районів у напрямку профілактики грипу та ГРВІ серед мешканців, адже вакцинація – найнадійніший метод профілактики. Зважаючи на те, що вона наразі відсутня у національному календарю щеплень, вакцини можуть закуповуватися за гроші місцевих бюджетів, підприємств або власним коштом громадян. МОЗ України закликає керівництво закладів охорони здоров’я, підприємств та установ забезпечити вакцинування громадян, особливо – з груп ризику, які щоденно працюють у колективах й наражають себе на небезпеку зараження вірусом грипу.
На сучасних підходах до діагностики та лікування грипу в епідсезон 2018-2019 років детально зупинилася асистент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією «Української медичної стоматологічної академії» Наталія Прийменко. Зокрема, Наталія Олегівна сказала, що у попередній епідсезон в Україні було зафіксовано сім смертей від грипу і жоден з цих пацієнтів не був щеплений від цього інфекційного захворювання. Характерним є те, що до групи ризику відноситься 90% населення як нашої країни, так і області. Хоча, передусім щеплення рекомендоване людям, які входять до груп ризику: медпрацівникам; учителям; дітям віком до п’яти років; вагітним; літнім людям віком від 60 років; пацієнтам із хронічними захворюваннями; а також усім, хто працює в місцях скупчення людей.
Стан захворюваності на гострі респіраторні інфекції та грип, здійснення епідеміологічного нагляду висвітлив завідувач відділенням організації епідеміологічних досліджень ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» Андрій Байбарза.
Він повідомив, що епідемічний підйом може наступити у будь-який час, не зважаючи на прогнози фахівців: «Бо грип не звертає уваги на наші з вами прогнози. Тому інформацію про захворюваність сприймайте серйозно та звертайтеся до керівників районів про важливість всебічної підготовки до епідсезону!»
Андрій Андрійович запинився на важливості доведення до пацієнтів знань щодо правил етикету при кашлі та чханні, адже це реально допомагає у профілактиці.
Говорили й про інші, не менш важливі засоби захисту, в тому числі –індивідуального для медичних працівників: маски, швидкі тести, респіратори (вони найбільш допомагають захиститися медикам від вірусу).
Також під час конференції було розглянуто широке коло й інших питань: про сучасний стан проблеми з дифтерії в Україні, підходи до діагностики та лікування; епідемічну ситуацію з дифтерії в Україні, завдання закладів охорони здоров’я по здійсненню епідеміологічного нагляду за дифтерією на сучасному етапі; про бічну дію лікарських засобів, які застосовуються для лікування хворих на хронічні вірусні гепатити; про стан медикаментозного забезпечення ПОКП «Полтавафарм», лікувально-профілактичних закладів та населення області в період епідускладнення з грипу та ГРВІ в сезон 2018-2019 років.
Прес-центр ДОЗ Полтавської ОДА

Напишіть відгук