Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації (Головне управління)

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

В ОБЛАСНІЙ ЛІКАРНІ ВІДКРИТО ОНОВЛЕНЕ УРОЛОГІЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ ТА ЗАПЛАНОВАНО ПОБУДУВАТИ ЦЕРКВУ

| Коментарі відсутні

24 січня поточного року у КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.І. Скліфосовського Полтавської обласної ради» після реконструкції відкрили єдине в області урологічне відділення. На його модернізацію з обласного бюджету витратили майже 7 млн. грн. Пацієнтів у відділенні лікують за новими методиками на сучасному обладнанні. Урологічне відділення розраховано на 50 ліжок. Щороку в ньому проходять лікування близько 16 тисяч пацієнтів.

У відділенні капітально відремонтували палати, операційну, їдальню, оновили комунікації та меблі, переслали підлогу, що має послугувати майже 50 років.

Як зазначив голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко, «питання модернізації обласної лікарні досить принципове і знадобиться багато коштів, аби повноцінно відновити всю лікарню. Цього року планується відновити приймальне та діагностичне відділення, до кінця 2019-го завершити тепломодернізацію закладу, зробити кисневу станцію та відділення невідкладних станів, а за два-три роки повністю його відновити».

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак відмітив, що в урологічному відділенні застосовують сучасні технології дробіння каменів при запаленні нирок. Вже є чітко відпрацьований маршрут пацієнта. Сьогодні значно зменшилася кількість оперативних втручань із видалення нирок. Апарат закупили кілька років тому, а зараз придбали розхідні матеріали для дроблення каменів у нирках. «Минулоріч, свічки, які потрібні для подрібнення каменів пацієнтам надавали безкоштовно. Вартість однієї свічки 6 тисяч гривень, а для проведення такої операції необхідно дві. Це операція «одного дня» – сьогодні прооперували, а завтра пацієнт йде додому. Цьогоріч також плануємо забезпечити пацієнтів такими свічками», – повідомив Віктор Лисак.

«Сучасне урологічне відділення відремонтували один раз, а служитиме воно довгі роки. Ми замінили комунікації, встановили нове обладнання в операційній. Також є зв’язок із пацієнтами – у кожній палаті стоїть телефон. А завдяки системі спостереження видно не лише, з якої палати йде виклик, а й загалом ситуацію у холі, палатах та коридорі. У першу чергу, це безпека пацієнтів», – розповів головний лікар закладу Григорій Оксак.

На території закладу також заплановано побудувати церкву на честь Святого Цілителя Великомученика Пантелеймона, яку споруджуватимуть за кошти інвесторів. За словами голови Полтавської ОДА Валерія Головка, вона буде прикрасою всього медичного містечка. Ця ідея існує більше семи років. За її втілення взявся полтавський підприємець, який розробив проект та ескіз. Місце, де саме буде церква, обирали спільно з Архієпископом Полтавським і Кременчуцьким ПМУ Федіром.

Владика прокоментував, що «це буде повноцінна церква. Ми служимо молебні перед хірургічними операціями, коли людина потрапила у лікарню із серйозними проблемами. Безперечно, у такому випадку люди ідуть до Бога. Новий храм – це і духовна, і психологічна підтримка, у цьому є необхідність. Церква виконуватиме не тільки функції культової споруди, а й буде окрасою нашого міста».

Прес-центр Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

DSC_0796-min DSC_0791-min DSC_0798-min DSC_0826-min

Напишіть відгук