Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

У Полтаві презентували сучасне медичне обладнання, закуплене за кошти Світового банку

| Коментарі відсутні

Нове медичне обладнання, закуплене за кошти Світового банку в рамках реалізації Субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію в Полтавській області» Проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», що було презентоване 26 липня, встановлене у обласних закладах високоспеціалізованого – третинного рівня.

«Співпраця зі Світовим банком дозволила зробити значні кроки вперед у розвитку галузі охорони здоров’я Полтавщини. Завдяки впровадженню системи тренінгових занять на різних рівнях надання медичної допомоги вдалося підвищити професійний фах медичних працівників. Поставлене у рамках Субпроекту високотехнологічне обладнання дозволило покращувати якість надання меддопомоги, розширити спектр медичних послуг населенню, стандартизувати лабораторні дослідження. Це дало можливість значно поліпшити раннє виявлення, діагностику та профілактику одних з найпоширеніших хвороб у населення – серцево-судинних», – відзначив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Автопарк служби екстреної медичної допомоги області незабаром поповниться 93-ма новими санітарними автомобілями Пежо класу В. Вони укомплектовані необхідним медичним обладнанням, зокрема – ЕКГ-апаратами та дефібриляторами. Для успішного пересування в сільській місцевості передбачено повноприводні автомобілі. Презентовані дві одиниці такої техніки фахівці вже перевірили, щоб вони повністю відповідали необхідному технічному завданню. Отримання решти цих санітарних авто, закуплених в рамках реалізації Субпроекту, планується до кінця жовтня поточного року

Представникам місцевих ЗМІ продемонстрували нове найсучасніше в нашій країні обладнання: операційний нейрохірургічний мікроскоп та систему нейронавігації, встановлені у нейрохірургічному відділенні КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського Полтавської обласної ради».

Зав. відділенням Михайло Тончев пояснив: «Це унікальне обладнання: операційний нейрохірургічний мікроскоп моделі HS Hi-R 5-1000 та система нейронавігації Brainlab CURVE DUAL дозволяє планувати хірургічне втручання та чітко орієнтуватись в структурах головного мозку завдяки зображенню спеціальних окулярів. Його унікальність полягає в інтеграції між собою, що дає змогу проводити планування хірургічного втручання і впевнено орієнтуватись в структурах головного мозку. Чіткі межі заданої гематоми чи пухлини передаються на зображення окулярів мікроскопу. Наявний в мікроскопі флуоресцентний IGG модуль дозволяє проводити безпосередньо ангіографію в операційному полі. Всі ці опції дають можливість поліпшити надання хірургічної допомоги та розширити її спектр. На сьогоднішній день у нас вже впроваджено використання цієї техніки при інсульт-гематомах, артеріовенозних мальформаціях та пухлинах, проведено 6 операції, всі – з позитивним результатом».

А новий аргоноплазмовий стерилізатор, встановлений в операційному блоці, теж є особливим, адже надає можливість низькотемпературної стерилізації та стерилізації гумових елементів.

Офтальмологічне відділення закладу нещодавно отримало лазерну установку Lumenis VISION One з довжиною хвилі 577 нм. (жовтий) та 532 нм. (зелений). Зав. відділенням Олена Залудяк розповіла, що це перший так званий «жовтий» лазер в Полтавській області:

«На лазерних установках з довжиною хвилі 577 нм. (жовтий лазер) наші лікарі лікують патологію центральної зони сітківки. Раніше пацієнтів, які потребували такого лікування, направляли в ДУ НДІ очних хвороб ім. В.П. Філатова м. Одеси».

Нове сучасне обладнання надійшло і до КП «Полтавський обласний кардіоваскулярний медичний центр» Полтавської обласної ради» – апарат ударно-хвильової терапії та імунохімічний аналізатор.

Директор закладу Костянтин Вакуленко продемонстрував апарат ударно-хвильової терапії. Він призначений для неінвазивного лікування хворих з ішемічною хворобою серця, яким вже було проведено хірургічні методи втручання, але залишилися певні проблеми. Сеанси ударно-хвильової терапії сприяють пророщенню нових судин серця і поліпшенню кровопостачання.

Імунохімічний аналізатор, який вже успішно та продуктивно працює у лабораторії закладу, дозволяє значно розширювати можливість діагностики серцево-судинних та інших захворювань, визначати біохімічні маркери інфаркту міокарда.

 

Прес-центр ДОЗ Полтавської ОДАDSC_7483-696x464 DSC_7524-696x464 IMG_20190726_115920-1-696x928 VID_20190726_114728_Moment DSC_7459-696x464 DSC_7472 (2)

Напишіть відгук