Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

ВАКЦИНАЦІЯ ПРОТИ ГРИПУ Є СКЛАДОВОЮ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ

| Коментарі відсутні

В епідемічному сезоні 2019-2020 рр. в Україні циркулюватимуть 4 віруси грипу. Вакцинації проти нього на 50% знижують ризик захворювання, на 70% – ризик розвитку ускладнень внаслідок грипу, і на 90% – ризик летального випадку

Наприкінці жовтня під час науково-практичної конференції лікарі-інфекціоністи, епідеміологи, науковці, заступники керівників центральних районних лікарень та Центрів первинної медико-санітарної допомоги з медичної частини обговорили актуальні питання діагностики, лікування, профілактики грипу та гострих респіраторних інфекцій.

Про організацію надання медичної допомоги хворим на грип у епідсезон 2019-2020 рр. розповіла Лідія Войтенко, експерт Департаменту охорони здоров’я за напрямком «Інфекційні хвороби». Було зазначено, що організаційно-методична робота та лікувальні заходи будуть проводитись відповідно до нормативних документів МОЗ України, ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» та Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА. Лідія Леонідівна акцентувала увагу на рекомендаціях ДУ «ЦГЗ МОЗ України» щодо необхідності придбання Центрами ПМСД та центральними районними лікарнями респіраторів FFp2, у першу чергу для приймальних та реанімаційних відділень, рентгенкабінетів, лабораторій по забору крові, також екранових УФ-опромінювачів, які повинні бути розміщено у приміщеннях, де надаватиметься медична допомога хворим на грип та ГРВІ.

Крім цього, експерт Департаменту запропонувала ознайомитися з проектами клінічних настанов «Дифтерія» та «Ведення і контроль дифтерії», які розміщено на сайті Державного експертного центру МОЗ України, та адаптувати їх до місцевих клінічних протоколів.

Про стан захворюваності на гострі респіраторні інфекції та грип, здійснення епідеміологічного нагляду розповів лікар-епідеміолог, завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» Андрій Байбарза. Він зазначив, що зараз ситуація щодо рівня захворюваності на ГРВІ і грип – звичайна для даного періоду року, перевищення епідеміологічного порогів не має ні в цілому по області, ні на окремих територіях.

Також було акцентовано увагу на проведенні щеплень проти грипу людям, які входять до груп ризику, у першу чергу, вагітним, людям віком від 65 років та особам із хронічними захворюваннями. Для цих людей грип становить особливу загрозу, оскільки стан їхнього організму суттєво знижує їхні шанси одужати без небезпечних ускладнень, а часто – і вижити. Андрій Андрійович зупинився також на важливості доведення до пацієнтів знань щодо правил етикету при кашлі та чханні, адже це реально допомагає у профілактиці.

За словами лікаря-епідеміолога, «показник захворюваності на кір в області зменшився, але необхідно звернути увагу на додаткову імунізацію, яка зараз проводиться в навчальних та дошкільних закладах».

Про сучасні підходи до діагностики та лікування грипу в епідсезон 2019-2020 років детально ознайомила асистент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією УМСА Наталія Прийменко. Зокрема, Наталія Олегівна відмітила, що в епідсезон 2019-2020 років Всесвітньою організацією охорони здоров’я прогнозується два штами вірусу грипу А – А(H1N1) – БРИСБЕН і A(H3N2) – КАНЗАС та ще два штами вірусу В – КОЛОРАДО і ФУКЕТ. За її словами, вакцинація є основним методом запобігання захворюванню на грип, і противірусна хіміотерапія не є альтернативою щеплення. Згідно рекомендацій МОЗ України, дозволеними до застосування в сезон 2019-2020 років є вакцини «Ваксігрип» та «Джісі Флю». За словами науковця, «фахівці Центрів по контролю і профілактиці захворювань США (CDC) відмічають, що сьогодні вакцинація проти грипу є складовою здорового способу життя».

Провідні фахівці Української медичної стоматологічної академії під час конференції надали рекомендації з діагностики та лікування кору та вірусного гепатиту А.

Присутні мали змогу задати фахівцям питання, які їх найбільше турбують, та обговорити найгостріші моменти в роботі лікувально-профілактичних закладів.

Прес-центр ДОЗ Полтавської ОДА

20191025_120920-min 20191025_122829-min DSCN5133-min

Напишіть відгук