Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

КУРИТИ ВЖЕ НЕ В ТРЕНДІ

| Коментарі відсутні

«…Але це дуже вигідно тютюновій індустрії. Вибір за тобою: або ти – здоровий та щасливий, або – «лабораторний кролик», на якому тютюнові компанії випробовують свої нищівні вироби. Думай!».

З цими словами в Міжнародний день відмови від куріння – 21 листопада – організатори інформаційно-просвітницького заходу звернулися до учнів 8-мих класів КЗ «Полтавська загальноосвітня школа №26».

Підлітковий вік якраз і є вирішальним з точки зору вибору молодою людиною – займатися корисними для здоров’я речами чи захоплюватися шкідливими звичками. Тому саме школярів і зібрали працівники Полтавського обласного Центру здоров’я, викладачі та студенти Української медичної стоматологічної академії та активісти благодійного фонду «Громадське здоров’я».

Лікар-методист Полтавського обласного Центру здоров’я Тетяна Петрухіна звернулася до учнів з меседжем: «Кидай курити або ніколи не розпочинай!». Вона розповіла їм про шкоду від куріння на прикладі моторошних фактів. Адже основними причинами смертей, пов’язаних із тютюнопалінням, є серцево-судинні, захворювання органів дихання, рак легенів та інші види раку. Від хвороб, пов’язаних з курінням в нашій країні щорічно помирає 85 000 осіб. За статистикою, тривалість життя курців є на 15-20 років меншою. Проте, на превеликий жаль, серед молоді віком 13-15 років тютюн споживають 15% (хлопці – 16%, дівчата – 11%).

Мета Міжнародного дня відмови від паління – сприяти різними діями та засобами зниженню поширеності тютюнової залежності, і цим самим – зберегти життя та здоров’я якомога більшій кількості людей.

Один з таких засобів – система застереження на пачках і заборонена реклама, яку було введено ще з 2012 року. Утім, інформація про сигарети є скрізь, на сьогоднішній день прихована реклама існує, викладаються ці пачки сигарет і в супермаркетах, і в кіосках. Вже всі звикли до застережливих написів на них і не звертають уваги.

Учням продемонстрували великі банери та макети пачок європейського зразка, де розміщено жахливе зображення ураженої кінцівки курця, що не може не викликати відразу та не бажання курити. На противагу цьому – українські пачки сигарет з гламурним дизайном, що, навпаки, може приваблювати декого. Наразі українськими активістами лобіюється посилення законодавства щодо введення стандартизованих пачок сигарет із зображеннями хвороб і без логотипів, як у Австралії, Франції, Великій Британії, Ірландії тощо. Як свідчать наукові дослідження – реальні ілюстрації хвороб на пачках сигарет рятують життя.

До учнів звернулися студенти УМСА, які розповіли про шкоду для здоров’я від вживання вейпів та кальяну. Бо ці модні нині засоби завдають не меншої шкоди людському організму, аніж сигарети.

Цікавими та корисними для підлітків стали в ігровій формі проведені соціальним педагогом Центру «Альтаїр» Володимиром Ходунаєм та активістами благодійного фонду «Громадське здоров’я» вікторина, участь у пізнавальній грі «Хто зверху?», перегляд підбірки відео-сюжетів та роликів про дуже сумні наслідки від всіх засобів для куріння. Вони із задоволенням танцювали під час руханки «Рухайся замість куріння!», яку провели молоді організатори заходу.

Сумно, але куріння сигарет, вейпів та кальяну для молодих людей, особливо підлітків, є привабливим, вони (як частенько й дорослі) не замислюються про увесь спектр небезпечних наслідків. Допомогти їм позбавитися від цих згубних звичок можуть батьки, педагоги, лікарі, громадські діячі.

Як сказала вчителька КЗ «Полтавська ЗОШ №26» Лариса Іщенко: «Питання шкідливості тютюнопаління – надзвичайно важливе взагалі у сучасному суспільстві. І ми маємо не стояти осторонь, а безумовно приділяти цьому велику увагу. І результатом буде саме те, що діти не просто почують, а зрозуміють і зроблять власні висновки».

 

Пресцентр ДОЗ Полтавської ОДА

gol-min 1 (3)-min 3 (4)-min

Напишіть відгук