Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Чисті руки

| Коментарі відсутні

78273689_1591607497630639_1531620423341441024_o

Шановні медпрацівники!

Стартує всеукраїнський флешмоб «Чисті руки медиків»!

Своєчасна і правильна гігієна рук перешкоджає поширенню інфекцій.

Кілька вражаючих цифр:

???? Розвинених країнах із кожних 100 госпіталізованих пацієнтів 6 отримують інфекцію саме через руки лікарів. У країнах, що розвиваються, – 10. В більшості випадків збудники інфекцій переносяться саме через руки медичних працівників. ???? Серед тяжкохворих, яких лікують у відділеннях інтенсивної терапії, цей показник збільшується до 30 випадків на 100 осіб. ???? До 70% внутрішньолікарняних інфекцій можна запобігти. ???? Згідно з даними World Health Organization (WHO), реальне дотримання правил гігієни рук в більшості лікарняних закладів становить менше 50%. Лікарі більш схильні нехтувати правилами гігієни, ніж медичні сестри.

Руки необхідно обробляти: ✅перед контактом з пацієнтом; ✅перед асептичною процедурою; ✅після ситуації, пов’язаної з ризиком контакту з біологічними рідинами; ✅після контакту з пацієнтом; ✅після контакту з об’єктами навколишнього середовища.

Формула обробки рук антисептиком: ✅30 секунд – мінімальний час для обробки рук; ✅70% – вміст спирту в антисептику; ✅3 мл антисептику для однієї процедури гігієнічної обробки рук.

Долучайтеся до флешмобу у Facebook❗️

1️⃣ Зробіть фото із відкритими до камери руками на робочому місці. Що більше на фото колег – то краще. Залучайте весь колектив!

2️⃣ Напишіть у Facebook, як ви дотримуєтесь гігієни рук на робочому місці і чому це важливо робити всім медпрацівникам. 3️⃣ Не забудьте про хештеги #чисті_руки_медиків, #безпека_пацієнта_в_моїх_руках, та Центр громадського здоров’я України

4️⃣ Передайте естафету колегам, позначивши їх у публікації. Флешмоб триває з 25 до 30 листопада. Давайте покажемо, що здоров’я пацієнта є найвищою цінністю для медика!

Напишіть відгук