Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Сотні нових випадків коронавірусної хвороби в області продовжують реєструватися щоденно.

| Коментарі відсутні

 

ЩО РОБЛЯТЬ МЕДИКИ?

Ще навесні цього року було визначено, які медичні заклади надаватимуть допомогу хворим на COVID-19. Наразі їх у області налічується 26. Для лікування тяжкохворих пацієнтів централізованою подачею кисню забезпечено 1714  ліжкомісць. На цей час вони заповнені на 44,8 відсотка. Хворі з легким перебігом лікуються вдома під контролем сімейних лікарів.koronavirus-peremohty-696x392

Понад 8 тисяч медпрацівників цих закладів забезпечені засобами індивідуального захисту на півтора-два місяці роботи.  Запаси необхідних ліків поповнюються постійно.

Медики Полтавщини роблять все можливе для подолання пандемії. Резервні ліжка для хворих на COVID-19 розгортаються у всіх районах області. Заплановано розгорнути 3376 таких ліжок, із них 80 відсотків матимуть кисневу підтримку.

Для забезпечення киснем стаціонарних відділень цього річ, за рахунок коштів субвенції із державного бюджету, місцевим бюджетам виділено майже 25 мільйонів гривень. Ці кошти спрямовані на поточні ремонти та реконструкцію систем централізованої подачі кисню, на придбання 26 кріоциліндрів, 104 кисневих концентраторів, інших предметів та матеріалів.

Забезпечення закладів охорони здоров’я ліками, обладнанням, засобами індивідуального захисту працівників є пріоритетним напрямком діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

ЩО МОЖЕ КОЖЕН ІЗ НАС?

Не всі мешканці області підтримують обмеження, які диктує пандемія. Хоча вони спрямовані, перш за все, на захист здоров’я людей. Але щоб ці обмеження були результативними, відповідальність має відчувати кожен мешканець області. Натомість часто трапляється, що окремих пасажирів у громадському транспорті доводиться умовляти одягнути маску ледь не всією маршруткою. Що це? Протест проти COVID-19, чи проти здорового глузду?

Вимоги не надто складні, але обов’язкові для кожного:

  • без нагальної потреби обмежити спілкування з великою кількістю людей та поїздки у громадському транспорті;
  • дотримуватися  соціальної дистанції (не менш як півтора метра);
  • правильно носити захисну маску у транспорті та інших громадських місцях, уникати скупчень людей;
  • дотримуватися особистої гігієни – ретельно мити руки з милом, використовувати антисептики, дотримуватися етикету кашлю;
  • проводити вологе прибирання з дезінфекцією у транспорті, в житлових та громадських приміщеннях, частіше їх провітрювати;
  • не виїжджати без нагальної потреби в інші області України та за кордон.

Виконання цих вимог захистить від інфікування коронавірусом, або на 95 відсотків знизить ризик тяжкого перебігу хвороби.

«Захворів – сиди вдома», – такий меседж сьогодні диктують обставини.

КОЛИ ВИКЛИКАТИ ПОЛІЦІЮ

То що ж робити у разі, коли випадок зводить нас із впертим «антиковідником», який не дотримується необхідної дистанції і не одягає маску? Із цим запитанням звертаємося до начальника відділу комунікації поліції Полтавської області Юрія Сулаєва.

«Якщо ні водій, ні кондуктор, ні пасажири не можуть змусити порушника одягнути маску у транспорті, не рвіть свої нерви, – радить Юрій Сулаєв. – Зателефонуйте на 102 і викличте патруль поліції. При цьому будьте готові дати свідчення й підтвердити, що саме ця людина відмовлялася виконувати карантинні вимоги. На винуватця буде складено адмінпротокол. Рішення про покарання прийме суд. Неносіння маски у громадських місцях передбачає накладання штрафу від 170 до 255 гривень.

Якщо правопорушення скоюють посадові особи – ФОПи, власники магазинів, фітнес-клубів, культурних чи освітніх закладів, або якщо інфікований не дотримується вимог самоізоляції, розмір штрафу коливається від 17 тисяч до 51 тисячі гривень. У окремих випадках максимальний штраф для підприємств та організацій може сягнути 170 тисяч гривень».

За словами правоохоронця, треба бути надзвичайно уважним, щоб за нинішніх умов не стати правопорушником, чиї дії підлягають під кримінальну, адміністративну чи моральну відповідальність перед суспільством. Громадські місця – це не лише приміщення з великим скупченням людей. Це також і під’їзд багатоквартирного будинку. І якщо людина не дотримується маскового режиму чи соціальної дистанції, її вчинки підпадають під дію частини 2 статті 44-3 Кодексу України про адміністративні порушення. Якщо ж людина, інфікована СOVID-19, знаючи про свою хворобу, свідомо заражає інших, такі дії можуть призвести до кримінальної відповідальності.

КОГО ВАКЦИНУВАТИМУТЬ ПЕРШИМИ?

МОЗ України активно працює над тим, щоб отримати вакцину якнайшвидше. Складено графіки щеплень та визначено пріоритетні для вакцинації групи населення. Щеплення відбуватиметься у три етапи. Про це розповів в. о. голови Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я Ігор Кузін.

Перший етап почнеться після того, як Україна отримає вакцину в кількості не більше 10 відсотків від кількості населення країни. На цьому етапі вакцинують медпрацівників, військових з ООС, працівників соціальної сфери, мешканців і персонал спецзакладів (інтернатів, будинків для людей похилого віку тощо).

Другий етап почнеться, коли кількість доз вакцини в Україні становитиме до 20 відсотків від кількості населення. На цьому етапі будуть щеплювати людей із хронічними хворобами віком старше 60 років, працівників установ освіти, силових структур та МЗС, ув’язнених і заарештованих, персонал місць позбавлення волі та слідчих ізоляторів.

Третій етап – 21-50 відсотків кількості доз вакцини від кількості населення. Тоді вакцинуватимуть хворих від 18 до 59 років та інші категорії населення, професійні групи, що мають високий ризик захворіти.

За попередніми розрахунками, понад 300 тисяч мешканців області належать до числа осіб професійного ризику, які можуть захворіти на СOVID-19 і підлягають першочерговій вакцинації.

Зупинити пандемію СOVID-19 допоможе відповідальність кожного.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я»

Напишіть відгук