Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

ЯК ТРИВАЄ ПІДГОТОВКА ДО ВАКЦИНАЦІЇ ВІД CОVID-19 НА ПОЛТАВЩИНІ

| Коментарі відсутні

143190443_262609018618403_7086895415796742453_nПро це йшлося на брифінгу Департаменту охорони здоров”я Полтавської обласної державної адміністрації.

Директор ДОЗ Віктор Лисак пояснив, що на Полтавщині відпрацьовано мережу з 28-ми лікарняних закладів, які надають медичну допомогу хворим та особам із підозрою на COVID-19 на 2245 ліжок.

143525979_442036713658420_6121802422120244648_n-630x840На даний час у закладах охорони здоров’я області продовжують лікування 4024 пацієнти. З них на стаціонарному лікуванні перебувають 351 хворий із підтвердженим діагнозом «гостра респіраторна хвороба COVID-19» та 151 – із підозрою на COVID-19. Серед осіб із підтвердженим діагнозом на інтенсивній терапії перебуває 72 пацієнти, із використанням апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ) – 29.

Знаходяться на самоізоляції та лікуються амбулаторно 3673 пацієнти. Наразі завантаженість цих лікарень зменшилась і складає 22,58% (по Україні – 28,55%). У деяких стаціонарних відділеннях відсутні пацієнти з діагнозом «коронавірусна хвороба». Ліжка не згортаються, вони готові, за потреби у випадку погіршення епідситуації, приймати хворих. Для надання підтримуючої кисневої терапії хворим 1948 ліжок забезпечено централізованою подачею кисню. Це складає 86,77% від загального ліжкового фонду визначених закладів (для порівняння в Україні – 83,25%). Перебоїв у забезпеченні закладів охорони здоров’я централізованою подачею кисню не прогнозується. Стаціонари закладів 1-2 хвилі укомплектовано 307 апаратами ШВЛ для кисневої підтримки хворих у тяжких станах.Віктор Петрович подякував за благодійну допомогу АТ “Нафтогаз України”, які для 11-ти закладів охорони здоров’я додатково надали 216 кисневих балонів чеського виробництва. Медпрацівники закладів охорони здоров’я, яких визначено для лікування хворих на COVID-2019, повністю забезпечені засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) для роботи на 30 діб. За даними сайту MedData забезпеченість ЗІЗ у Полтавській області становить 80,43% (по Україні – 67,14%).

«З огляду на епідемічну ситуацію в державі будуть оперативно прийматися рішення щодо послаблення або, навпаки, посилення карантину в кожній області окремо. Це буде залежати від розуміння і підтримки, перш за все населенням, необхідності дотримання протиепідемічних заходів. Підприємці, власники громадського транспорту, закладів торгівлі, громадського харчування тощо також несуть відповідальність за дотримання простих, але дуже важливих заходів: маскового режиму, дистанціювання, етикету кашлю та особистої гігієни, режиму дезінфекції.Як в Україні, так і в області здійснюється важлива підготовча робота до проведення масової імунізації проти COVID-19 відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 24 грудня 2020 року № 3018 та Дорожньої карти з впровадження вакцинації від COVID-19» – сказав директор ДОЗ Віктор Лисак.

Дорожню карту розроблено для забезпечення належного та рівного доступу до ефективної вакцини проти COVID-19 для всього населення України, яке має його отримати, а також для контролю цих процесів.Основним завданням Дорожньої карти є рекомендація щодо охоплення вакцинацією проти COVID-19 протягом 2021-2022 року щонайменше 50% населення України (20 866 390 людей). Організація проведення кампанії з вакцинації від COVID-19 здійснюється оперативним штабом Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації, в області визначено відповідного координатора. Для реалізації першого та другого етапів імунізації підготовлено інформацію щодо цільових груп населення. За планом на 1-му етапі вакцинуватимуть працівників мобільних бригад з вакцинації, медичних працівників (лікарів, середній та молодший медичний персонал), які працюють в лікарнях, де надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірусну хворобу COVID-19, лабораторій, які проводять лабораторні дослідження на коронавірусну хворобу COVID-19, екстреної медичної допомоги, включаючи водіїв. Також під час 1-ої хвилі вакцинуватимуть людей, які перебувають у спеціалізованих закладах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку тощо) та працівників цих закладів. Під час 2-го етапу заплановано вакцинувати працівників закладів сімейної медицини, інших медзакладів, системи громадського здоров’я, людей віком від 80-ти років, соціальних працівників та інших працівників соціальної сфери. Також затверджено загальні логістичні сценарії для вакцинації від COVID-19: на базі пунктів щеплень та мобільними бригадами з імунізації. На території Полтавської області створено 11 мобільних бригад. До складу кожної такої бригади включено: 1 лікаря, 2 медичні сестри, 1 водія, а також передбачено в резерві по 1 лікарю та медичній сестрі.Ураховуючи необхідність оперативної підготовки до реалізації Дорожньої карти, проаналізовано стан щодо холодильного обладнання в області та можливостей дотримання холодового ланцюга.Вакцинація від коронавірусної хвороби буде проводитися паралельно з рутинною вакцинацією за графіком, узгодженим із сімейним лікарем. Це дозволить забезпечити недопущення зниження рівня вакцинації від інших хвороб.

Ігор Перогов – головний спеціаліст відділу фінансово-економічної роботи та медичної допомоги матерям і дітям ДОЗ ОДА детально розповів про типи вакцин, якими вакцинуватимуть в нашій державі від COVID-19, їхню якість, особливості дії та акцентував увагу на тому, що вони є безпечними. Основна їхня роль – вироблення колективного імунітету та розірвання ланцюга розповсюдження COVID-19.

На завершення брифінгу спікери підкреслили, що вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні буде добровільною для усіх груп населення та професійних груп.

 

Напишіть відгук