Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

ВАКЦИНУВАТИСЯ НЕОБХІДНО КОЖНОМУ, ОСОБЛИВО – ОСВІТЯНАМ

| Коментарі відсутні

В області однією дозою вакцини проти коронавірусної інфекції імунізовано 60% вчителів, двома дозами – 40%. За таких показників, при «жовтій» зоні всі школи Полтавщини будуть переведені на дистанційне навчання

7 вересня в медичному центрі «Мій лікар» відбувся брифінг фахівців Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА та КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР». Обговорили організацію вакцинації від COVID-19 мобільними бригадами для працівників закладів освіти, які ще не отримали щеплення.

На сьогодні спостерігається підйом захворюваності на коронавірус. У разі переходу країни й області в іншу «зону», будуть введені додаткові обмеження, які стосуватимуться й організації навчального  процесу.

Загалом в Полтавській області зараз провакциновано близько 500 тис. населення, першу дозу отримали 270 тисяч, другу – 205 тисяч.

На Полтавщині проти коронавірусної інфекції вакцинували менше 80% працівників шкіл. На сьогодні вакцинація освітян є одним з важливих питань. Про це під час брифінгу повідомив координатор з вакцинації Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Олександр Оглобля. За його словами, «в області є навчальні заклади, де провакциновано близько 30-40% педагогів. Маємо справу з більш агресивним штамом, що характеризується високим рівнем госпіталізації. Єдиним дієвим важелем протидії якому є вакцинація. На рівні держави й уряду перед усіма нами стоїть актуальне завдання – зробити все можливе для продовження навчального процесу. Всі, хто пережили попередні локдауни, відчували суттєву різницю в заняттях, які проходять онлайн та офлайн. Роботу в напрямку вакцинації будемо посилювати й надалі: проводити роз’яснювальну роботу серед педагогічних колективів, направляти мобільні бригади до шкіл, формувати відповідні списки. Потрібно переконувати освітян у важливості вакцинації, адже діти повинні отримувати якісну освіту», – зауважив Олександр Миколайович.

«Розпочався навчальний сезон. Учні та студенти повернулися за парти, а освітяни – до роботи. Маємо на меті донести до громадян, батьків, які ведуть дітей до школи, освітян, що Вакцинація – єдиний ефективний спосіб запобігання COVID-19. Це головне, що ми сьогодні намагаємось донести до освітян, педагогів та батьків», – наголосила директора КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради» Ніна Дурдикулиєва.

Для учасників брифінгу медичний директор центру «Мій лікар» Оксана Ксьонз провела екскурс та показала шлях пацієнта, який потрібно пройти для того, щоб отримати щеплення від COVID-19. За словами Оксани Юріївни, «заклад, як і решта вакцинальних Центрів, оснащений усім необхідним обладнанням. З метою дотримання карантинних вимог громадяни приходять за попереднім записом через cаll-центр, і вже знають,  якою вакциною отримають щеплення та о котрій годині. Пацієнт підписує згоду на щеплення, переходить до лікаря, який його реєструє, а далі – в кабінет для вакцинації. Після щеплення людина перебуває під спостереженням тридцять хвилин», – розповіла про алгоритм роботи Оксана Юріївна.

Із урахуванням логістики та зручності для населення з 8 вересня у Полтаві відкрили ще 2 Центри вакцинації – на базі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П. Котляревського та торгового центру «Універсам Полтава».

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР»

DSC_1886Н.І.DSC_1892DSC_1872DSC_1861

Напишіть відгук