Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

ПРО НЕОБХІДНІСТЬ РЕГУЛЯРНИХ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ОБСТЕЖЕНЬ

| Коментарі відсутні

profobst-zastavka

У повсякденному житті кожній людині необхідно розуміти всю важливість регулярного профілактичного медичного огляду, оскільки бездіяльність може призвести до небажаних наслідків.

Регулярний профілактичний медичний огляд дозволяє своєчасно виявляти різні захворювання на ранній стадії розвитку. Наприклад: лікар-гастроентеролог може на ранній стадії виявити ерозійний гастрит і запобігти розвитку його у виразкову хворобу шлунка.

Медичні профілактичні огляди поділяються на такі види:

1. Цільовий медичний огляд. Метою даного медичного обстеження є виявлення певного захворювання на ранній стадії його розвитку. В основному це прийом лікаря-терапевта, хірурга чи педіатра. До таких захворювань належать туберкульоз, цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, глаукома та інші.

2. Поглиблений профілактичний медичний огляд. Це медичне обстеження організовується за допомогою кількох фахівців для виявлення захворювань, патологічних процесів, будь-яких відхилень від норми.

3. Медичні огляди необхідні при влаштуванні на роботу, а також для осіб, які працюють на небезпечних і шкідливих для здоров’я виробництвах.

Варто розуміти велику роль і значення регулярних медичних оглядів. Однак безліч людей нехтують профоглядами, що згодом згубно відбивається на особистому здоров’ї. Як наслідок, звертатися до лікаря доводиться, коли хворобливий процес вже запущений.

У сучасному світі існує маса загроз нашому здоров’ю. Це різні екологічні проблеми, стреси, неправильне харчування, підвищені навантаження тощо. Все це є ідеальною платформою для розвитку і поширення різних хвороб.

Користь регулярних оглядів

Думка про величезну вартість медичних послуг лякає всіх. Тому важливо планувати регулярний медичний огляд. Такі перевірки гарантують, що ви заощадите гроші в довгостроковій перспективі. У деяких випадках це знижує ризик хірургічних операцій та інших серйозних медичних витрат.

Виявлення хвороб на початкових етапах

Регулярні медичні огляди допомагають лікарям діагностувати захворювання до того, як воно досягне великих масшабів. Лікарі можуть порадити численні аналізи і профілактичні огляди, щоб допомогти виявити будь-який ризик для пацієнта. Аналізи призначаються на основі віку, статі, історії і способу життя людини. Вони допоможуть виявити захворювання на початку, полегшуючи їх лікування.

Важливість аналізів крові

Під час регулярного обстеження здоров’я лікар також може попросити вас зробити аналіз крові. Він допоможе діагностувати підвищений холестерин, діабет, рак, високий кров’яний тиск, анемію, ВІЛ / СНІД, захворювання коронарної артерії. Аналізи крові також допомагають лікарям правильно оцінити функціонування різних органів: печінки, нирок, серця, щитовидної залози.

Ідентифікація захворювань, пов’язаних зі стресом

Ми живемо в надзвичайно мінливому світі з напруженими графіком роботи і способом життя. Це може викликати різні захворювання, викликані стресом. Встановлено, що зростання стресу і тривоги безпосередньо пов’язане з рядом деяких захворювань, як фізичних, так і психологічних. До них відносяться гіпертонія, збільшення ваги, психічні розлади, хвороба Альцгеймера, депресія, астма і навіть шлунково-кишкові проблеми. Регулярні медичні огляди дозволяють діагностувати ці проблеми до того, як вони стануть занадто серйозними.

Регулярний профогляд тримає вас у курсі вашого здоров’я

За результатами обстеження лікар може попередити і/або дати пораду про те, як ви можете краще підтримувати своє здоров’я. При виявленні патології на ранній стадії лікування зводиться до незначних змін у способі життя. Якщо ж проблема виявлена вже на стадії загострення, впоратися з нею складно як фізично, так і матеріально. Регулярні огляди – це відмінний спосіб дізнатися, що ви можете зробити, щоб поліпшити своє здоров’я і знизити ризик захворювань.

Олександр Глова, завідувач, лікар-акушер-гінеколог КНП «Кобеляцька міська лікарня»

Напишіть відгук