Із початку вакцинальної кампанії на Полтавщині отримали щеплення 527913 людей. В області працює 69 мобільних бригад із вакцинації, 112 постійних пунктів щеплень, 13 Центрів вакцинації населення, котрі працюють із вакцинами Комірнаті, Короновак, Астразенека.
Черговий брифінг фахівців Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА та ДУ «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» з питань вакцинації проти COVID-19 відбувся у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.П. Котляревського, у холі якої із 8 вересня також запрацював центр вакцинації.
“Ми посідаємо одне з лідируючих місць в Україні за показниками вакцинації на 10 тисяч населення – Полтавщина є другою в Україні. За виконанням планових завдань, поставлених Міністерством охорони здоров’я, ми також на другому місці. Але залишається багато відкритих питань. Як то вакцинація професорського-викладацького складу“, – розповів директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.
Наразі в області вакциновано більш як 80 відсотків медичних працівників, близько 70 відсотків працівників загальноосвітніх закладів.
Для залучення до вакцинації літніх людей у сільській місцевості Бюро ВООЗ в Україні разом із ГО «Батьки за вакцинацію» та МОЗ України втілює пілотний проєкт на території Миргородського району. У селах Гаркушинці та Петрівці бригади волонтерів та медичних працівників проводять подвірні обходи, спілкуються з населенням, поширюють просвітницьку літературу про вакцинацію та спрямовують людей до пунктів щеплень.
“Проєкт ще триває, але вже бачимо, що результати позитивні. Волонтерам краще вдається донести до людей необхідність вакцинації, ніж у медиків”, – відмітив Віктор Лисак.
Керівник ДУ «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Андрій Хайлов розповів про нові карантинні норми в Україні. Також він пояснив, що тестування на “дельту” роблять вибірково.
«Близько 80-90% від виявлених – це “дельта”. На сьогодні затримок у проведенні ПЛР-тестів в області немає», – сказав Андрій Хайлов. За його словами в області на коронавірусну інфекцію зараз хворіють 75 дітей. З них шкільного віку – 55.
Директор ЦПМСД №3 Полтавської міської ради Кінга Кузьменко пояснила журналістам, що локацію для цього Центру обрали не випадково: вона зручна і для мешканців Подільського району міста, і для всіх бажаючих. У наявності вакцини Коронавак, АстраЗенека, Комірнаті (Пфайзер). Працює пункт із 10 години до 18-ї.
Спікер брифінгу Ніна Дурдикулиєва, керівник КП “Полтавський обласний центр громадського здоров’я” закликала журналістів бути інформаційними партнерами. Адже запобігти локдауну, тобто врятувати життя, здоров’я населення і водночас утримати економіку від неминучих збитків допоможе тільки вакцинація.
Довідково: Перебіг хвороби у пацієнтів із штамом “дельта” відбувається агресивно. Так, на початку цього тижня із 165 хворих, які лікувалися в стаціонарах області, 106 перебували на інтенсивній терапії, 25 – на апаратах штучної вентиляції легенів.
КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради»