Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

РЕВАКЦИНАЦІЯ БУСТЕРНОЮ ТА ЩЕПЛЕННЯ ДОДАТКОВОЮ ДОЗАМИ НА ПОЛТАВЩИНІ

| Коментарі відсутні

брифінг 6.01

Такою була тема чергового брифінгу т.в.о. голови Полтавської обласної державної адміністрації Дмитра Луніна спільно з фахівцями Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

Дмитро Лунін розповів про підготовку лікувальної мережі області до можливої у лютому наступної хвилі коронавірусної інфекції та про хід щеплень бустерною і додатковою дозами.

«Кожний житель Полтавщини може бути впевнений, що отримає гідну медичну допомогу, якщо захворіє на COVID-19»,  – запевнив посадовець.

Бустерною дозою від COVID-19 вважається доза, яку вводять як ревакцинацію (через 6 місяців із дати другого щеплення від COVID-19, оптимально – в період від 6 до 9 місяців після повного курсу щеплень), щоб посилити ефективність вакцинації, яка з часом знижується. Нещодавно МОЗ України дозволило бустерну дозу і для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони були щеплені.

лунін брифінг

Для того, щоб отримати бустерну дозу, людина віком 60+ може записатися на щеплення у будь-який пункт чи центр вакцинації за єдиної умови, що з часу введення їй другої дози вже минуло 6 місяців. COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою від коронавірусної хвороби з’явиться наприкінці січня. Порядок його генерації нічим не відрізнятиметься від того, як створюються COVID-сертифікати на підставі одужання чи вакцинації. Єдиною відмінністю є термін дії нового документа – він буде чинним 270 днів, рахуючи від дати останнього щеплення проти COVID-19.

Не слід плутати бустерну дозу з додатковою. Додаткова доза, як частина основного курсу вакцинації, рекомендована через 28 днів після основного курсу лише тим людям, у яких через важкі супутні хвороби міг не сформуватися належний імунний захист після двох доз вакцини від COVID-19. Її введення не впливає на термін дії COVID-сертифіката.

«На Полтавщині додатковою дозою вакциновано – 186 осіб та 485 осіб бустерною дозою», – повідомив журналістам Дмитро Лунін.

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Курилко розповів про перебіг вакцинальної кампанії проти коронавірусної хвороби COVID-19.

«44 відсотка дорослих жителів області – 571 тисяча людей – повністю завершили вакцинацію двома дозами. Вакцинація залишається головною причиною того, що область вже понад 9 місяців не потрапляє в «червону зону». Що більше людей щеплюються від ковіду, то менше хворих виявляємо щодня», – наголосив Юрій Курилко.

Полтавська область однією з перших сягнула показника 99% щеплених медичних працівників. Стільки ж щеплено й  працівників освіти.

Як мінімум однією дозою щепили майже 160 тисяч людей віком 60+. Майже 8 тисяч пенсіонерів отримали вакцинацію на пунктах щеплення у відділеннях Укрпошти. Щеплено понад 7 тисяч дітей.

Ніна Дурдикулиєва, в. о. директора КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради», звернулася до журналістів із пропозицією партнерства, попросила постійно доносити до людей лише достовірні цифри і факти, інформацію про важливість  вакцинації дотримання вимог карантинних заходів.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради»

Напишіть відгук