Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

ВІКТОР ЛЯШКО: «ПРАЦЮЄМО. ВИСТОЇМО. ПЕРЕМОЖЕМО»

| Коментарі відсутні

Ляшко

Звернення міністра охорони здоров’я країни Віктора Ляшка до колег-медиків у черговому номері видання «Дайджест змін в охороні здоров’я»

Дорогі колеги!

Тижні війни, протягом яких наша країна тримає оборону, продемонстрували, що незважаючи на обстріли чи бомбардування, медики продовжують виконувати свої обов’язки, надавати необхідну допомогу, часто ризикуючи власним життям.

Сила духу, відданість професії, готовність бути на робочому місці вражають. Медики Маріуполя, Харкова, Чернігова та інших населених пунктів продовжують виконувати свої обов’язки у містах, що піддаються бомбардуванням, приймають пологи, надають допомогу пораненим.

Українські лікарі навіть під час війни роблять надскладні операції — критичної вродженої патології серця, трансплантації органів тощо.

За особисту мужність і самовідданість, вагомий внесок у забезпечення надання висококваліфікованої медичної допомоги в умовах збройної агресії росії Президент України підписав Указ про відзначення державними нагородами України 31 медичного працівника.

На жаль, наші пологові будинки, дитячі лікарні, геріатричні заклади, онкоцентри стали мішенями для російських загарбників. Уже обстріляно понад 240 лікарень, ми втратили шістьох наших колег. Останній місяць став найбільшим викликом для всієї системи охорони здоров’я.

У надскладних умовах війни ми продовжуємо працювати. Нині прийнято постанови Уряду, які забезпечуватимуть безперебійне фінансування закладів охорони здоров’я, організовано забезпечення потреб донорської крові та її компонентів, забезпечено повне відшкодування вартості препаратів інсуліну за рахунок коштів держбюджету, працює Національний контакт-центр, що надає безкоштовні медичні консультації для українців (0 800 60 20 19), в умовах воєнного стану налагоджено процес відправки на лікування за кордон онкохворих дітей, закуплено та доставлено в країну понад 700 тисяч одиниць наркотичних засобів, необхідних для знеболення поранених, організовано залучення до роботи іноземних медиків, заклади екстреної медичної допомоги отримали понад 100 нових автомобілів, а працівники екстренки — понад тисячу бронежилетів. Цей перелік рішень, прийнятих протягом останнього місяця, не вичерпний.

З початку війни нашим гаслом стали слова «Працюємо. Вистоїмо. Переможемо». Медики працюють, надають допомогу там, де це можливо і неможливо, попереду – Перемога!

Дякую усім працівникам системи охорони здоров’я за мужність, витримку та незламний бойовий дух, який став невід’ємною частиною сьогодення!

Напишіть відгук