Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

ПРО СНІД ПОТРІБНО ЗНАТИ БІЛЬШЕ

| Коментарі відсутні

СНІД заставка

15 травня – Міжнародний день пам’яті померлих від СНІДу

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожної третьої неділі травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Вперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франциско, США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання, про яке було відомо мало. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія, біль втрати рідних і друзів.

Саме зараз, коли « рашисти» топчуть нашу землю, великі проблеми мають тимчасово переміщені люди з ВІЛ. Це і доступ до антиретровірусної терапії, і можливість проходити періодичні обстеження, отримати іншу допомогу.

Встановлено три шляхи передачі ВІЛ – безпосередньо через кров, через статевий акт і вертикально від матері до дитини. Зараження відбувається при контактах «кров у кров».  Саме з цієї причини настільки висока частота зараження ВІЛ серед  наркоманів, що користуються одним шприцом. Був час, коли найактивніше поширення ВІЛ спостерігалася в середовищі гомосексуалістів.

Єврофлаєр-1_ВІЛ

За відсутності антиретровірусного лікування вірус імунодефіциту людини переходить в іншу фазу, синдром набутого імунодефіциту – СНІД.  Він вражає імунну систему людини. Із кожним роком накопичується все більше даних, що доводять також враження інших органів та систем, зокрема, нервової.

Єврофлаєр-2_ВІЛ

Кожна людина, яка відповідально ставиться до свого здоров’я, мусить знати свій статус (ВІЛ-позитивний чи ВІЛ-негативний). Для цього досить пройти анонімне тестування на ВІЛ. Інформація про результати тестування є суворо конфіденційною.

Єврофлаєр-3_ВІЛ

СНІД – це не тільки економічна і соціальна проблема якоїсь країни – це проблема безпеки людства загалом. Щоб боротися з такою страшною недугою, необхідно бути достатньо обізнаним.

Свідоме поширення ВІЛ-інфекції в Україні є карним злочином.

Тетяна ДРОЗД, міський фахівець Кременчука із питань санітарно-освітньої роботи

Напишіть відгук