15 травня – Міжнародний день пам’яті померлих від СНІДу
За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожної третьої неділі травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Вперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франциско, США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання, про яке було відомо мало. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія, біль втрати рідних і друзів.
Саме зараз, коли « рашисти» топчуть нашу землю, великі проблеми мають тимчасово переміщені люди з ВІЛ. Це і доступ до антиретровірусної терапії, і можливість проходити періодичні обстеження, отримати іншу допомогу.
Встановлено три шляхи передачі ВІЛ – безпосередньо через кров, через статевий акт і вертикально від матері до дитини. Зараження відбувається при контактах «кров у кров». Саме з цієї причини настільки висока частота зараження ВІЛ серед наркоманів, що користуються одним шприцом. Був час, коли найактивніше поширення ВІЛ спостерігалася в середовищі гомосексуалістів.
За відсутності антиретровірусного лікування вірус імунодефіциту людини переходить в іншу фазу, синдром набутого імунодефіциту – СНІД. Він вражає імунну систему людини. Із кожним роком накопичується все більше даних, що доводять також враження інших органів та систем, зокрема, нервової.
Кожна людина, яка відповідально ставиться до свого здоров’я, мусить знати свій статус (ВІЛ-позитивний чи ВІЛ-негативний). Для цього досить пройти анонімне тестування на ВІЛ. Інформація про результати тестування є суворо конфіденційною.
СНІД – це не тільки економічна і соціальна проблема якоїсь країни – це проблема безпеки людства загалом. Щоб боротися з такою страшною недугою, необхідно бути достатньо обізнаним.
Свідоме поширення ВІЛ-інфекції в Україні є карним злочином.
Тетяна ДРОЗД, міський фахівець Кременчука із питань санітарно-освітньої роботи