Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

ПРОЄКТ «ДІЄМО ДЛЯ ЗДОРОВ’Я» НАДАВ ДОПОМОГУ МЕШКАНЦЯМ ЛУБЕНСЬКОЇ ТГ

| Коментарі відсутні

захід 22.07.22

Україно-швейцарський проєкт «Діємо для здоров’я» суттєво підтримав територіальні громади Полтавщини у наданні допомоги найбільш вразливим верствам населення під час воєнного стану.

У ситуації, ускладненій воєнними діями російської федерації проти України, одними з найбільш вразливих груп населення є люди, які мають неінфекційні захворювання (НІЗ). До них належать серцево-судинні, онкологічні та хронічні респіраторні захворювання, цукровий діабет та психічні розлади. Актуальним є нині запобігання поширенню цих захворювань серед жінок та чоловіків усіх вікових категорій.

Грант на участь у проєкті «Діємо для здоров’я» на конкурсній основі виграла, поряд з іншими, й Лубенська територіальна громада. Протягом червня-липня цього року тут триває робота з реабілітації пацієнтів з НІЗ, з населенням  громади проводиться просвітницька робота.

діагностика стану пацієнта  07.07.22

Реабілітаційні заходи в громаді здійснюють медичні працівники КП «КНП Лубенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», а саме – амбулаторії загальної практики сімейної медицини №3 та №4.

За кошти гранту Лубенський центр сімейної медицини отримав медичні меблі та медичне обладнання, призначення якого – відновлення втрачених функцій організму внаслідок ускладнень НІЗ, як то після перенесеного гострого порушення мозкового кровотоку, після травм, при прогресуванні вад опорно-рухової системи тощо.

діагностика стану пацієнта  08.07.22

Ця робота вже дала свої позитивні результати – просвітницькою роботою стосовно профілактики НІЗ та їх ускладнень було охоплено понад 1600 внутрішньо переміщених осіб, які мешкають на території громади. Було здійснено 37 виїздів до місць компактного проживання ВПО в межах міста Лубни (до гуртожитків Лісотехнічного коледжу, Фінансово-економічного коледжу, залізничного технікуму та ЗОШ №4), а також за межами міста (до гуртожитка Войнишанського ПТУ). Тут лікувально-діагностичні послуги та медикаментозна медична допомога була надана понад 160 особам з числа ВПО.

Реабілітаційні послуги хворим з НІЗ на базі амбулаторії №3 та №4 Лубенського центру сімейної медицини отримали 88 людей (36 чоловіків та 53 жінок). Серед них 62 – люди віком 60+. Пацієнти проходили реабілітацію за наступними нозологіями: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, захворювання дихальної системи та опорно-рухового апарату, травматичними ураженнями  та ін.

Перед та після проведення реабілітаційних заходів проводилася оцінка стану пацієнтів: фізикальний огляд лікарем, робилися електрокардіограми, глюкометрія, пульсоксиметрія, вимір артеріального тиску, оцінювався психологічний стан пацієнтів. Вони отримали такі реабілітаційні заходи як рефлексотерапія та механотерапія, виконували вправи на розвиток дрібної моторики на маніпуляційній дошці, дошці для шнурування, столі з піском, вправи на ручних та ножних апаратах, з фітболом, на велотренажері, дихальну гімнастику, отримували небулайзерну терапію, електрофорез, магніто- та лазеротерапію, заняття з психологом.

виконання вправ на тренажері 22.07.22

Що важливо – по завершенню курсу реабілітації її учасники відмічають покращення самопочуття, зменшення негативної симптоматики.

22 липня у Лубнах відбувся захід до Міжнародного дня турботи про себе під назвою «Потурбуйся про себе – перевір себе». Була проведена просвітницька робота по попередженню виникнення НІЗ (зокрема таких розповсюджених хвороб як ішемічна хвороба серця, артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, порушення обміну речовин в організмі, захворювання опорно-рухової системи). Завдяки придбаним апаратам реабілітаційними заходами змогли охопити більшу кількість пацієнтів з НІЗ.

Мешканці Лубенської територіальної громади вдячні наданій україно-швейцарським проєктом «Діємо для здоров’я» можливості розширити обсяг медичних послуг, що надає населенню місцевий заклад сімейної медицини. І місцеві мешканці вже позитивно оцінили їхню якість та дієвість. Це особливо важливо зараз, коли вся країна зазнає труднощів під час воєнного стану.

 

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради»

Напишіть відгук