Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

ДЕ МОЖНА ПРОЙТИ ТЕСТИ НА ВІЛ І ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО

| Коментарі відсутні

ВІЛ Заставка

В останній тиждень листопада світ тестується на ВІЛ та гепатити.

Європейський тиждень тестування було запроваджено у 2013 році. Мета ініціативи – збільшити кількість тестування на ВІЛ та вірусні гепатити й підвищити обізнаність людей про переваги раннього тестування на ці захворювання. Адже вони становлять небезпеку для всього суспільства.

За оціночними даними кожен третій ВІЛ-позитивний українець не знає про свій статус. А поранення, переливання крові та сексуальне насильство, які, на жаль, мають місце в Україні із початком повномасштабного вторгнення російської армії, підвищують ризик інфікування ВІЛ та вірусними гепатитами. Наразі, за оціночними даними ,близько мільйона людей не знають, що мають гепатит С.

Проте ці хвороби піддаються контролю. Гепатит виліковний більш ніж у 90% випадків. ВІЛ є хронічною хворобою, але завдяки лікуванню можна жити, не втрачаючи у якості життя.

як протестуватися картинка

Унаслідок незахищених статевих контактів, особливо тих, що супроводжуються насильством, пошкодженням, через їхню травматичність ризик інфікування зростає. Також йдеться про інші ризиковані ситуації, контакти під час професійної діяльності медичних працівників, військовослужбовців, рятувальників, які можуть мати поранення або контактувати з кров’ю та іншими біологічними рідинами людей із невідомим ВІЛ-статусом.

Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити покликаний підвищувати обізнаність про важливість тестування та закликати пройти тести й дізнатися свій статус.

Вчасне виявлення вірусів в організмі гарантує найменшу шкоду вашому здоров’ю. Адже що раніше інфекція діагностована, то швидше людина потрапляє під медичний нагляд і розпочинає лікування.

Наразі повністю вилікуватися від ВІЛ неможливо. Натомість сучасна антиретровірусна терапія гарантує повноцінне та здорове життя усім людям, що мають ВІЛ. Вірусного гепатиту С можна позбутися повністю за 3 або 6 місяців. Держава закуповує якісні та безпечні ліки, які може отримати кожен хворий на вірусний гепатит С. Лікування вірусного гепатиту В довготривале.

В Україні тестування на ВІЛ і гепатити є доступним. Зробити швидкий тест на ВІЛ та вірусні гепатити можна:

  • у свого сімейного лікаря;
  • у найближчому Центрі СНІДу;
  • у лабораторіях багатьох неурядових організацій;
  • у лабораторіях, що є на мапі Центру громадського здоров’я України.

Вчасне тестування – життєво важливе для початку лікування та зупинення передачі захворювання.

В Україні лікарські засоби для лікування від вірусного гепатиту C та антиретровірусну терапію для пацієнтів з ВІЛ закуповують коштом державного бюджету.

ВІЛ комікс

Лікування проти ВІЛ безоплатне для пацієнтів і гарантується державою. Люди з ВІЛ, які пожиттєво приймають антиретровірусну терапію, мають довге, повноцінне.

Піклуйтеся про своє здоров’я, подбайте про близьких для вас людей!

Віра Супруненко, лікар-інфекціоніст КНП « Кобеляцька міська лікарня»

Напишіть відгук