Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

ПРОДОВЖУЄТЬСЯ ОНЛАЙН-ГОЛОСУВАННЯ ЩОДО ОБРАННЯ ДАТИ СВЯТКУВАННЯ ДНЯ МЕДИЧНОГО ПРАЦІВНИКА

| Коментарі відсутні

голосування

Міністерство охорони здоров’я України у відповідь на запит суспільства та медичної спільноти проводить онлайн-голосування щодо обрання дати святкування Дня медичного працівника. Наразі в Україні, а також в росії та білорусі, це професійне свято відзначають щорічно у третю неділю червня. Очевидною є необхідність відійти від радянської традиції та обрати дійсно україноцентричну дату, що є найбільш відповідною для відзначення саме наших українських медиків.

Запрошуємо долучитися до голосування, обравши один із запропонованих варіантів:

  • 15 квітня – день заснування Українського Червоного Хреста (1918). Національна організація заснована з ініціативи Всеукраїнського з’їзду лікарів у Києві.
  • 8 травня – день заснування Міністерства народного здоров’я та опіки Української держави (1918). Очолив Міністерство Всеволод Любинський, який мав проукраїнську позицію, виступав за українізацію медичної науки, освіти та обслуговування.
  • 14 червня – день пам’яті преподобного Агапіта Печерського – відомого ченця-лікаря, цілителя тяжких захворювань часів Київської Русі (ХІ ст.), вважається покровителем лікарської справи в Україні.
  • 9 серпня – день Святого Пантелеймона Цілителя і великомученика, лікаря за фахом, який шанується як святий Католицькою та Православною Церквами (IV ст.).
  • 1 жовтня – день заснування Українського лікарського товариства – першої фахової організації лікарів-українців (1910).
  • 9 грудня – день відкриття Олександрівської клінічної лікарні міста Києва (1875), яка є найстарішим закладом охорони здоров’я України. У 1883 році лікарня стала клінічною базою медичного факультету Університету Св. Володимира.

Проголосувати за дату, яка вам найбільше до вподоби, можна за посиланням. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeKsIcJyKCSsyrjWAC7ZSstzLUNlBjHBbszLHFJ3t17hK-PJg/viewform

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР» за матеріалами МОЗ України

Напишіть відгук