Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

ТРИМАТИ НА РУКАХ НОВЕ ЖИТТЯ – ЇХНЄ ПОКЛИКАННЯ

| Коментарі відсутні

акушерка

5 травня – Міжнародний день акушерки

Із представниками цієї професії, як мінімум раз у житті, зустрічався кожен. Щоправда, у дуже юному віці – одна-дві хвилини від народження. І це доленосне побачення не залишає відбитка у людській пам’яті, на превеликий жаль, адже професія акушера варта того, щоб знати про неї більше.

Сам термін «акушер» походить від французького слова accoucheur (дослівно: «той, хто знаходиться біля ложа»). Тобто акушерки – головні помічниці жінок під час вагітності та пологів. Вони протягом усього періоду народження дитини перебувають поруч із породіллею, підтримують її у цей невимовно важливий та складний для кожної жінки момент – день появи на світ нової маленької людини!

Акушерки працювали задовго до того, як перший лікар-спеціаліст з’явився на світ. Майже у всіх культурах їхня праця вважалася пов’язаною з магією, чаклунством. Це цілком зрозуміло, адже народження нового життя і сьогодні ми сприймаємо як диво. Людина, яка допомагає при пологах, повинна бути ще й досвідченим психологом. Завдання акушерки полягає в тому, аби заспокоїти жінку і допомогти їй. Акушерка – не просто досвідчений медичний працівник, який володіє глибокими знаннями, – вона друг і помічник. Вона може бути лагідною та різкою, може поспівчувати або навіть підвищити голос. І не варто ображатися на це.

Акушерка несе відповідальність відразу за два життя – і мами, й дитини. Головна відмінність роботи акушерки від інших медичних спеціальностей полягає в тому, що вона має справу не з хворою, а зі здоровою людиною. Вона не тільки повинна мати чіткі знання, але і бути чуйною, тактовною, здатною швидко приймати вірні рішення, контролювати ситуацію, аби природний процес пройшов без ускладнень. Щоб працювати в акушерстві, необхідно мати наступні якості: уважність, спостережливість, самоорганізацію, терпіння, стресостійкість, ввічливість, коректність у спілкуванні, відповідальне ставлення до роботи.

Труд акушерки заслуговує на велику повагу. Досвідчені представниці цієї професії кажуть, що у пологовому будинку панує своя особлива атмосфера. Це атмосфера нового життя, абсолютно чистої енергетики, неймовірного щастя, що дістається високою ціною.

Тому ті спеціалісти, хто присвячує цій справі своє життя, дійсно заслуговують на визнання та шанобливе ставлення.

Щорічно 5 травня із 1992 року відзначається International Midwives Day (так звучить назва урочистості англійською мовою). Це стосується 50 держав, в число яких входить і наша країна.

Щиро вітаємо вас шановні акушерки ДЯКУЄМО. !

Сергій Цьохла, завідуючий пологовим відділення КП «Міський клінічний пологовий будинок ПМР»

Напишіть відгук