Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

СІМ’Я – НАЙКРАЩИЙ ПОДАРУНОК, ЯКИЙ МОЖЕ ДАТИ ЖИТТЯ

| Коментарі відсутні

51_main-v1684129748

15 травня – Міжнародний день сім’ї

Сім’я – не просто одиниця суспільства, як пишуть правові кодекси. Це те, на чому тримається наш світ. І скільки б не говорили про політику, економіку чи глобальну перебудову, саме сім’я – це майбутнє нашої цивілізації. Те, що віками передається людьми: вміння будувати свою сімейну фортецю, щоразу закладаючи по камінчику в міцну стіну стосунків. Ми народжуємося, виростаємо в родині і потім будуємо власну. І не інстинкт піклування про потомство визначає сім’ю, а відчуття взаємної любові наповнює це слово змістом.

Сім’єю не стають одразу після штампу в паспорті. Життя з роками визначає цей статус.  Адже сім’я створюється щодня. Кожного разу, коли святкує радісні події, і кожного разу, коли розділяє горе. Коли проходить через життєві випробування і коли вчиться будувати відносини. Родина – це взаємопідтримка, це спільні погляди на майбутнє та відповідальність одне перед одним.  І турбота про кожного члена родини, думку якого поважають та цінуюють.

Родині, в якій панує мир та злагода, в якій все оточено любов’ю, не страшні ніякі незгоди. Адже слова підтримки та міцне плече коханої людини, сміх твоїх дітей – і ти все можеш пережити і вирішити всі проблеми.

Це слово, з яким відразу виникають асоціації.

Фортеця, що захищає від усіх незгод. Парасолька, під якою ти можеш заховатися від зливи невдач. Це теплий дім, де пахне ароматною випічкою, яку тільки вийняла з печі бабуся. Підтримка тата та похвала дідуся. Ніжний поцілунки мами та гучний сміх дитини. Це особливий вид щастя, який складно описати. Його можна лише відчути, обійнявшись усім разом.

Чарівні миті спільного часу в родині неможливо замінити нічим. Спільні спогади та родинні подорожі запам’ятовуються на все життя. Ніякі матеріальні блага всього світу не замінять щастя мати сім’ю. Дуже хочеться, щоб у кожної дитини була родина, в якій вона почувалася б спокійно. Щасливе дитинство –база, яка в майбутньому дозволяє людині будувати взаємовідносини з іншими. І тому розвиток підростаючого покоління має починатися з родини, з цінності того, що сім’я – твій захист і твоя оборона, яка вистоїть у будь-якій війні. І які б темні часи не наступали, ми вистоїмо, поки вся Україна – як одна велика родина, де кожен робить все можливе заради перемоги своєї сім’ї. Вороги безсилі перед такою міццю. Перед силою добра і життя. Перед силою сім’ї.

Фізичний та психічний добробут родини – це завдання, що має бути першочерговим для системи охорони здоров’я. Превентивна медицина повинна розглядатися не тільки з боку особистості, а й включати комплекс заходів, спрямованих на здоров’я одночасно усієї родини. Засади сімейної медицини включать подібні принципи, але рідко застосовуються на практиці. Хотілося, щоб профілактика та оздоровлення всіх членів родини стали постійною тенденцією сучасної медицини, а не одиничними випадками.

Адже здорова родина, це щаслива нація. А щаслива нація – запорука майбутнього нашої країни.

Лариса Петренко, лікар загальної практики – сімейний лікар КНП “Центр ПМСД Білицької селищної ради”

Напишіть відгук