Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

«ОРДЕН СВЯТОГО ПАНТЕЛЕЙМОНА»: У ПОЛТАВІ ВРУЧИЛИ НАГОРОДИ ЛІКАРЯМ

| Коментарі відсутні

Screenshot_2

23 травня у Полтавському державному медичному університеті відбувся культурно-духовний благодійний захід під покровом Святого Пантелеймона «Україна єдина. Незламним медикам присвячується». Нагородили і вшанували лікарів, які стали переможцями регіонального етапу і будуть номіновані на Відзнаку за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона».

Присутні вшанували хвилиною мовчання тих, хто поклав своє життя за свободу та незалежність нашої країни. Серед них багато медиків і 3-є з Полтавщини.

Духовенство ПЦУ і Української греко-католицької церкви спільно з Митрополитом Полтавським і Кременчуцьким Федором звершили молебень до Святого великомученика і цілителя Пантелеймона. У своїй промові Владика Федір наголосив, що Україна нині бореться не лише за власну свободу і незалежність, не тільки за віру і вікові традиції, а й за цінності європейської цивілізації,насамперед, людяність. Також Владика подарував університету ікону святого Пантелеймона.

Голова Поважної Ради  Ордена Святого Пантелеймона  Василь Князевич вручив нагороду, присуджену у 2022-му році – Орден Святого Пантелеймона у номінації «За самовіддане служіння українському народу, мужність і стійкість у боротьбі за здоров’я українців, за свободу й незалежність України у війні з російським агресором» завідувачу кафедри хірургії №3 Полтавського державного медичного університету Сергію Панасенку. У серпні 2022 року кавалер ордену присуджену нагороду не отримав, бо ніс військово-медичну службу на фронті. І тільки сьогодні у героя-медика знайшлася можливість особисто отримати орден, хоча й сьогодні він продовжує служити у війську.

Рятував майданівців у 2013-му і виконав унікальну, першу в Україні й одну із 7 відомих у світі успішних операцій при травматичному розриві шлуночків серця. Загальний трудовий стаж – 33 роки, лікувальний – 23 роки, науково-педагогічний – 20 років. Навчався в Українській військово-медичній академії, був президентським стипендіатом, має персональні заохочення Міністра оборони. Після звільнення в запас, із 2002 року працює в ПДМУ, де пройшов шлях від асистента до завідувача кафедри – керівника хірургічної клініки. Автор і співавтор 103 наукових та науково-педагогічних праць, співавтор 2 підручників, 6 патентів України та 37 раціоналізаторських пропозицій. 24 лютого 2022 року як офіцер запасу був мобілізований до лав ЗСУ на посаду ординатора хірургічної клініки (м. Харків).

З вітанням до медичної спільноти звернулися директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА Віктор Лисак (який також є кавалером ордену Святого Пантелеймона) та перший заступник Полтавського міського голови Валерій Пархоменко, які наголосили, наскільки важливою є праця всіх медиків, адже Полтава нині є прилистком для понад 65 тисяч ВПО і важливим центром, де лікують і проводять подальшу реабілітацію поранених військових. Голова

Відзнаку започаткував Василь Князевич (міністр охорони здоров’я України 2007-2010 рр.). Предстоятелі трьох найбільших християнських церков України – Святійший Патріарх Київської і всієї Руси-України – Філарет, Блаженніший Митрополит Київської і всієї України – Володимир, Глава Української Греко-Католицької церкви – Блаженніший Любомир (Гузар) благословили на довгу і плідну діяльність задля збереження і зміцнення здоров’я народу України. У 2009 році вперше в історії України у сфері медицини з’явилась найвища відомча нагорода – нагрудний знак «Хрест Пантелеймона Цілителя». Нагорода присуджувалася за видатні особисті заслуги, сприяння розвитку в галузі охорони здоров’я та медичної науки, підготовки медичних кадрів, упровадження сучасних методів діагностики та лікування; за сумлінну працю, творчу ініціативу, професійну майстерність, активну санітарно-освітню та профілактичну роботу, благодійницьку діяльність, а також моральну підтримку хворих та інші здобутки на ниві охорони здоров’я населення України. Присуджується у номінаціях: «Найкращий лікар», «Найкращий медичний працівник», «Новатор охорони здоров’я», «Взірець служіння суспільству», «Найкращий заклад охорони здоров’я», «Найкращий управлінець в галузі охорони здоров’я», «Найкращий працівник фармації». У 2018 році Поважна Рада запровадила нову Відзнаку за професіоналізм та милосердя для медиків до 35 років – «Медаль Святого Пантелеймона» у трьох номінаціях: «За лікарське мистецтво», «За турботу і ласку до хворого», «За наукові розробки в медицині». У 2019 році було започатковано нову номінацію на Орден для іноземців «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України».

Звертаючись до колег та присутніх у залі студентів Василь Князевич зазначив, що трохи їм заздрить, адже їм доведеться жити  у зовсім іншій, новій Україні, для якої відкриваються цілком нові можливості, але найскладніше, за його словами, нам прийдеться після великої Перемоги, відбудова потребуватиме титанічних сил.

Привітали колеги у великій родині Відзнаки лауреатів від Полтавщини.  Почесною Грамотою «За самовіддане служіння українському народу, мужність і стійкість у боротьбі за здоров’я українців, за свободу та незалежність України у війні з російським агресором нагороджені:

Вольвач Тетяна Сергіївна – завідувачка відділення реабілітації хворих із порушенням опорно-рухового апарату КП «Обласна лікарня відновного лікування та діагностики з обласними центрами планування сім’ї та репродукції людини, медичної генетики ПОР». Цивільний медик.

Щербань Андрій Володимирович – начальник травматологічного відділення в/ч А3114 (Полтавський військовий госпіталь). Військовий медик.

Почерняєва Тетяна Володимирівна – ординатор відділення анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії військової частини А3114 (Полтавський військовий  госпіталь ).Військовий медик.

Єльнікова Оксана Анатоліївна – операційна сестра хірургічного відділення з палатами гнійної хірургії військової частини  А3114 (Полтавський військовий госпіталь). Військовий медик.

Переможцями регіонального відбору, які представлятимуть Полтавщину на отримання медичної Відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» стали – лікар-хірург судинний КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім.М.В.Скліфосовського ПОР», цивільний медик Дмитро Анатолійович Щербань  та старша операційна сестра хірургічного відділення з палатами гнійної хірургії військової частини А3114 (Полтавський військовий госпіталь), військовий медик Світлана Леонідівна Поліковська.

У фільмі, який мали честь переглянути гості урочистостей Дмитро Щербань розповів, що за рік повномасштабної війни у його відділенні прооперовано понад 300 військових, а сам він провів близько ста рятівних операцій. Нагороду замість номінанта отримав заступник головного лікаря Полтавської обласної лікарні Олександр Олійник, пояснивши присутнім, що Дмитро Щербань був серед лікарів, які здійснили першу в Полтаві трансплантацію серця і нині залучений до процесу – пацієнт одужує. Медична сестра Світлана Поліковська розповіла, наскільки тяжко втрачати життя – кожного разу це трагедія, говорить, що на передовій не страшно, коли зайнятий роботою, адже від професійності, зібраності й злагодженості лікарів залежить порятунок чиєїсь дитини. І на цей час Світлана Леонідівна несе військово-медичну службу  на фронті, тому Диплом отримала  її донька.

Привітали зібрання перший проректор закладу вищої освіти Полтавського державного медичного університету Валентин Дворник і Перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти Національного медичного університету ім.О.О.Богомольця Олександр Науменко.

Цього року у конкурсному відборі на отримання  Відзнаки  «Орден Святого Пантелеймона» взяли участь іноземні громадяни та компанії  за їхній внесок у наданні допомоги українському народу під час російської агресії. Почесні грамоти вручили – президенту та засновнику фонду АІКМ Франція – Україна, медичному директору консалтингової компанії з медичних послуг «Трійка», Президенту Благодійного фонду АІКМ Україна Крістіану Карреру і виконавчому директору UK-MED, голові Полтавської філії Джорджіо Зельковичу (відзнаку отримала представниця компанії Катерина Нестуля).

Screenshot_2

Грамотами також відзначені: ректор Полтавського державного медичного університету професор Вячеслав Ждан; військова частина А3114 (Полтавський військовий госпіталь Міністерства оборони України); Полтавська обласна клінічна лікарня ім.М.В.Скліфосовського ПОР; КП “2-А міська клінічна лікарня Полтавської міської ради”; КП “3-я міська клінічна лікарня Полтавської міської ради”.

Мистецькі дарунки презентували тріо «Вишиванка» Полтавської обласної філармонії та колективи ПДМУ – вокальний ансамбль «Мальви», гурт «Пліка вокаліз», народний аматорський ансамбль танцю «Юність», ансамбль бально-спортивного танцю «Орхідея».

«Для Полтавщини Відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» є престижною, адже номінують найдостойніших кандидатів на отримання нагород, які здатні показати країні та нашому народу професіоналів своєї справи, добрих і порядних, якими без сумніву славиться Полтавська земля», – впевнений Голова Регіональної Ради Полтавщини, проректор ПДМУ, Заслужений лікар України Валерій Похилько.

джерело: np.pl.ua

Напишіть відгук