Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

У ОБЛАСНОМУ ОНКОДИСПАНСЕРІ ТРИВАЮТЬ ОСТАННІ НАЛАШТУВАННЯ ЛІНІЙНОГО ПРИСКОРЮВАЧА

| Коментарі відсутні

DSC_7628

Це – найсучасніше обладнання із всього, що представлено в Україні для відділень, де лікується одночасно багато пацієнтів. Порівняно з кобальтовими апаратами, що використовувалися досі, це якісно інший рівень медичних послуг.

Триває завершальний етап до введення в експлуатацію нової планувальної системи: поєднаних між собою комп’ютерного томографа Somatom go.Open Pro та лінійного прискорювача Halcyon.  До Державної інспекції з ядерного регулювання України надані всі відповідні документи на право проведення діяльності з таким обладнанням.  Формується підтверджувальна документація про готовність як для отримання ліцензії, так і до лікування пацієнтів.

Із лінійним прискорювачем працює Святослав Сальніков, інженер-радіолог променевого відділення обласного онкологічного диспансеру. Пояснює: «Зараз проводиться клінічна дозиметрія: перевірка дозиметричних параметрів прискорювача перед початком роботи з пацієнтами. Ми маємо бути впевнені, що кожен хворий прийме саме ту дозу, яку йому призначено, і процедура для людини максимально безпечна.  Для нас усе це – вперше, тому зараз допомагають столичні фахівці. У подальшому таку роботу зможемо виконувати самостійно».

DSC_7642

Представник столичної компанії-постачальника , медичний фізик Тетяна Підлубна пояснила, що клінічна дозиметрія передбачає кілька етапів роботи. Спочатку треба перевірити, наскільки правильно відкалібрований, налаштований апарат, щоб фахівці, які проводять опромінення, були впевнені у достовірності підведеної дози. Далі проводиться відносна дозиметрія: перевірка всіх параметрів лінійного прискорювача на великому водному фантомі. І останній етап – перевірка планів лікування пацієнтів на спеціальних фантомах і дозиметричних матрицях.

«Це обладнання, – розповіла Тетяна Підлубна, – легко інсталюється. Ваші лаборанти, лікарі й медичні фізики опанували його швидко.  Загалом одна процедура по часу займе до 10 хвилин. Пацієнт заходить у бункер, розміщується на столі, робиться знімок та верифікація. За координатами, що попередньо надходять у єдину планувальну систему з комп’ютерного томографа, розташованого в іншому бункері, прискорювач «націлюється» точно на пухлину. Без цього він просто не розпочне опромінення».

Як пояснили у відділенні, для застосування у клінічну практику лінійний прискорювач буде введено в експлуатацію наказом керівника закладу одразу після отримання ліцензії. Із того моменту цей вид спеціалізованої допомоги  стане доступним людям з онкологією. Спочатку їх потік буде невеликий – це пацієнти, у яких локалізація пухлини потребує втручання саме лінійного прискорювача, бо інші методи лікування неможливі. Коли планувальна система вийде на пропускну здатність – у три зміни це, попередньо, 70-80 пацієнтів на добу – спектр локалізацій поступово розшириться. Зараз триває перевірка апарату у всіх режимах, зокрема, у тестовому – для заключного регулювання.

Довідково: Лінійний прискорювач для онкологічного диспансеру придбано за 60 мільйонів гривень. 20 із них – гроші Держбюджету, решта – обласного. Також із обласного бюджету виділили 28 мільйонів гривень на комп’ютерний томограф для прискорювача. Окрім цього був проведений капітальний ремонт процедурного приміщення.

Новий лінійний прискорювач не має радіоактивного джерела, тому негативний вплив на довкілля – мінімальний. Крім цього така променева терапія скорочує терміни госпіталізації пацієнтів та реабілітації після неї.

DSC_7659

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР»

Напишіть відгук