Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

«ЗДОРОВІ РОЗМОВИ» – ЧЕРГОВА СХОДИНКА ДО ЗМІНИ ПОВЕДІНКИ

| Коментарі відсутні

сертифікати

Як використовувати «здорові розмови» для впливу на поведінку учнів та їх батьків, колег-педагогів? Як залучати до них співрозмовників? Як пропагувати здоровий спосіб життя та відмову від ризикованої поведінки? Про це та багато іншого йшлося на черговому тренінгу для освітян пілотних навчальних закладів проєкту «Діємо для здоров’я» у Центрі знань з неінфекційних захворювань (НІЗ).

роб. в груп 2

Захід відбувся 6 грудня у Полтавському обласному центрі громадського здоров’я і зібрав чверть сотні учасників із усіх кінців області – Полтави, Кременчука, Гадяча, Миргорода, сільських закладів освіти Козельщинської, Котелевської, Великобудищанської територіальних громад. Вчителі, асистенти вчителів, практичні психологи та соціальні педагоги, медичні сестри, бібліотекарі – фахівці, здатні впливати на поведінку інших людей, комунікуючи з ними.

Дурдикулиєва

Перезнайомила учасників та розповіла про Україно-швейцарський проєкт «Діємо для здоров’я», дякуючи підтримці якого відбуваються ці навчання, керівник КП «Полтавський обласний центр громадського здоровя ПОР» Ніна Дурдикулиєва. «Реалізація комплексу заходів задля здоров’я населення області дозволила сформувати потужні команди однодумців, побачити можливості, а не зосереджуватися на труднощах», – зазначила вона.

роб. в груп 3 роб. в груп 4

Про освітній компонент проєкту поінформувала учасників його координатор в області Таїсія Ярошенко.

Роботу Центру знань з НІЗ та основні детермінанти здоров’я презентував завідувач Центру Володимир Голубєв.

Базові знання та ключові навички методу «Здорові розмови» засвоювали під керівництвом начальника Центру психічного здоров’я КП «Обласний заклад із надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради» Наталії Супруненко. Опанували обов’язкові складові («сходинки») таких розмов, проаналізували варіанти їх початку та завершення, сигнали, які надходять від співрозмовника. І нарешті перейшли до практичного відпрацювання.

руханка

«Здорова розмова – це не виховна бесіда, – зазначає Наталія Супруненко, – і не сеанс психологічної допомоги. Це технологія впливу, яка у часі не повинна перевищувати 3 хвилини. При цьому запитання мають бути відкритими, поради – короткими й актуальними для людини, яка думає про зміни свого життя. Якщо у відповідь надходить позитивний сигнал, «зелене світло», розмову продовжуємо. Якщо ж реакція негативна – це знак припинити або конкретну частину розмови, або її всю. Але обов’язково треба залишити можливість продовжити спілкування іншим разом».

У практичній частині учасники тренінгу, використовуючи отримані знання, відпрацьовували навички, готували й проводили «здорові розмови» у командах. Підстави для таких розмов були найрізноманітніші: учень курить електроні цигарки; мама школярки не здогадується про шкідливі звички доньки; колега від перевтоми вживає енергетичні напої; школярка приходить на урок із легким запахом спиртного; діти не звикли мити руки перед відвідуванням шкільної їдальні тощо. Кожен пропонований варіант обговорювався дуже активно.

Враження

Заступник директора Миргородського ліцею ім. Зубковського Марина Сіряк та голова методкабінету природничих дисциплін наукового ліцею «Політ» при Кременчуцькій гуманітарно-технологічній академії імені Макаренка Ольга Богомаз завдяки участі у проєктах із профілактики неінфекційних захворювань підтримують ділові й дружні стосунки ще з 2020 року.

«Ми у захваті від участі у проєкті «Діємо для здоров’я» з перших днів його втілення на Полтавщині, – говорить пані Марина. – Відтоді Миргородський ліцей розширив співпрацю з проєктом за кількома напрямками: здорове харчування, ментальне здоров’я, фізична активність. Чотири роки тому Миргород і Кременчук об’єднали спільні інтереси, спільні зусилля, ми постійно спілкуємося й особисто, і колективами, обмінюємося досвідом».

Ольга Богомаз додає, що саме діяльність у напрямку збереження здоров’я, профілактики професійного вигорання, участь у тренінгах із самодопомоги та курс управління стресом для дорослих «Самодопомога плюс» мотивували її до подальшого навчання. Цьому сприяв і досвід особистого спілкування з Наталією Супруненко. Навесні 2023 року Ольга Богомаз вступила до магістратури за фахом «психологія» і вже успішно склала першу сесію.

Як підсумок тренінгу – цитата однієї з його учасниць: «Такі зустрічі – джерело моєї ресурсності. Запрошуйте частіше: у вас позитивно, весело, тепло і смачно».

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР»

Напишіть відгук