Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

СТАНЬ НА ВАРТІ СВОГО СЕРЦЯ: ДНІ ЗДОРОВ’Я В ОРГАНІЗОВАНИХ КОЛЕКТИВАХ ПОЛТАВИ

| Коментарі відсутні

DSC_9605

Усе просто: щоб захистити себе від інфаркту та інсульту, піклуйтеся про своє здоров’я щодня. Саме таким був головний меседж Днів здоров’я, що протягом грудня поточного року відбулися в кількох організованих колективах Полтави у рамках інформаційної кампанії «Стань на варті свого серця». Кампанія спрямована на зниження поширеності поведінкових факторів ризику серцево-судинних захворювань.

У ході Днів здоров’я команди медичних фахівців проводили скринінг на ризики виникнення серцево-судинних захворювань серед співробітників підприємств та установ обласного центру. У зоні особливої уваги були чоловіки віком старше 35 років. Адже відомо, що саме чоловіки зазвичай більш прихильні до шкідливих звичок і менше, ніж жінки, слідкують за своїм здоров’ям. Частіше саме вони не звертають уваги на симптоми тих чи інших захворювань, звертаються до лікарів набагато пізніше, коли недуга вже не дозволяє жити повноцінно. Статистика також свідчить, що середня тривалість життя чоловіків на 10 років менша, ніж жінок.

DSC_8936

Дні здоров’я були покликані зламати класичний стереотип поведінки і стимулювати молодих чоловіків бути більш відповідальними до свого здоров’я.

Чоловікам пропонували визначення рівнів цукру та холестерину у крові, вимірювання артеріального тиску. Усім бажаючим фахівці обчислили індекс маси тіла та надали детальні рекомендації щодо здорового харчування.  Паралельно всі учасники Днів здоров’я отримували корисну друковану продукцію з порадами щодо здорового способу життя, зміни рухового режиму, практичними кроками для подолання шкідливих звичок.

DSC_9218

Всього у Днях здоров’я взяли участь понад три сотні працівників підприємств та установ Полтави. Серед них переважну більшість складали чоловіки (94 %). Віковий склад усіх обстежених такий: 31-40 років – 22%, 41-50 років – 31,6%, 51-60 – 29,3% , 61-70 років – 16%, старше 71 – 1%.

Визнали свою залежність від вживання тютюну 66 чоловіків і 3 жінки (курять щоденно).

DSC_9553

Вперше виявлено підвищений рівень глюкози у крові 73 людей. Підвищений рівень холестерину – у 38 обстежених полтавців. Підвищений артеріальний тиск на момент обстеження мали 133 людей! Кожному, хто за отриманими показниками обстежень перебуває у зоні підвищеного ризику серцево-судинних захворювань, рекомендовано терміново звернутися до свого сімейного лікаря. Адже своєчасно розпочате лікування дозволить уникнути важких ускладнень.

Інформаційна кампанія «Стань на варті свого серця» ініційована громадською організацією «Життя» у партнерстві з ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України». Вона здійснюється у рамках проєкту «Діємо для здоров’я» за фінансової підтримки Швейцарії та має на меті скорочення поширеності неінфекційних захворювань в Україні та запобігання передчасній смертності від НІЗ в Україні.

Довідково: серцево-судинні захворювання становлять 64% смертей в Україні та є основною причиною інвалідизації й втрати працездатності серед чоловіків.  Найпоширенішими з цих хвороб є інфаркт та інсульт.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР»

Напишіть відгук