Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

ПЕДАГОГІКА ВОЄННОГО ЧАСУ: СТРЕСОСТІЙКІСТЬ, ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА, ЕМОЦІЙНА ДОПОМОГА

| Коментарі відсутні

робота в групах 1

«Як розвинути стресостійкість та впоратися з емоційною напругою?»  Такою була тема чергового тренінгу у Центрі знань з неінфекційних захворювань комунального підприємства «Полтавський обласний центр громадського здоров’я».  24 січня тренінг зібрав чверть сотні педагогічних працівників із десяти партнерських навчальних закладів україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».

Відкрила захід координатор шкільного компоненту проєкту Таїсія Ярошенко. Після знайомства учасників перелік їх очікувань зайняв цілий аркуш магнітно-маркерної дошки. Презентація координаторки проєкту стосувалася заходів зі збереження ментального здоров’я, зокрема – створення здорових робочих місць у навчальних закладах. «Ви – герої сучасності, опора суспільства, – звернулася Таїсія Ярошенко до шкільних психологів, вчителів, медичних сестер, соціальних педагогів, помічників учителів. – Вже незабаром ви станете учасниками заходу «Здорове робоче місце вчителя» для відпрацювання алгоритму його подальшого втілення в межах області. Зростає запит на створення ресурсних кімнат для відпочинку, інших заходів для профілактики професійного вигорання й збереження ментального здоров’я.  Відповідна програма буде тестуватися у пілотних закладах».

супруненко

Завідувач Центру знань з неінфекційних захворювань Володимир Голубєв розповів про роль факторів ризику у виникненні неінфекційних захворювань. Стрес сьогодні посідає одну з провідних причин таких захворювань.

голубєв

Над розвитком стресостійкості та зняттям емоційної напруги учасники тренінгу працювали під керівництвом тренера Наталії Супруненко – начальниці Центру психічного здоров’я КП «Обласний заклад із надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради».

робота в групах 2 робота в групах 3 сертифікати

«Багато людей переживали травматичні події й до широкомасштабного вторгнення, але саме війна змусили нарешті суспільство вголос заговорити про психофізіологію стресу. Тепер з’явилася надія, що й після завершення бойових дій ми продовжимо навчати людей переживати стреси правильно», – зазначає Наталія Супруненко.

У ході тренінгу обговорили стратегії реагування на стрес, першу психологічну та емоційну допомогу, методи та прийоми самодопомоги. Резильєнтність – це здатність  людини  впоратися зі складними життєвими подіями та відновитися після труднощів чи стресу. Надзвичайно важливо навчити людей найпростішим речам: як стабілізуватися, нейтралізувати емоції, не вигоріти від розуміння «я – терплю», і як зберігати психічне й ментальне здоров’я, якщо травматизація продовжується. Учасники детально проаналізували  кілька важливих документів: базовий протокол саморегуляції «4 стихії», протоколи VIVO та BASIC PH.

Дуже корисні елементи таких навчань – робота в групах, обмін досвідом, розбір реальних ситуацій та практичних кейсів.

Насамкінець, аналізуючи, наскільки виправдалися очікування, учасники тренінгу обмінялися враженнями:

«Сьогодні був дуже позитивний день. Емоції просто зашкалювали, особливо під час роботи в групах, коли довелося шукати оптимальне вирішення конкретних стресових ситуацій».

«Спілкування вдалося. Виклад матеріалу простий і доступний. Це не лише теорія –  є що використати у практиці».

«Я за фахом не психолог, тому для мене цей день став абсолютним відкриттям. Зробила особистий висновок – щод допомагати іншим, потрібно чимало здоров’я. Для його збереження вкрай важливо більше любити себе»!

Підсумувала роботу Наталія Супруненко: «Дякую всім за вашу стресостійкість. На досвіді, знаннях і напрацюваннях пілотних закладів Полтавщини буде розроблена класна методологія, яка згодом пошириться на загал. А потім, маємо надію, «підтягнеться» й відповідне фінансування».

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я»

Напишіть відгук