Щороку 15 лютого відзначають Міжнародний День операційної медичної сестри.
Свято у 2009 році заснували представники “Європейської асоціації операційних медичних сестер”.
Вперше професія операційної медичної сестри з’явилася в 1891 році. Лікарям-хірургам було тяжко проводити операції без асистента і тому медичних сестер почали навчати певним навичкам.
В роботі операційної медичної сестри дуже важливі уважність, швидкість, знання та логічне мислення, іноді навіть потрібно розуміти хірурга з напівслова чи навіть погляду.
Обов’язки операційних медичних сестер
- Брати участь в складі операційної бригади в проведенні оперативних втручань.
- Готувати медичне обладнання до роботи, готувати до стерилізації перев’язувальний матеріал, білизну, шовний матеріал, медичний інструментарій.
- Контролювати роботу молодших медичних сестер (операційних) під час прибирання операційних залів, дезінфекції та передстерилізаційної очистки інструментарію.
В операційному блоці КП «ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського ПОР» працюють 28 медичних сестер та братів операційних, з них троє – студенти УМСА. Вони цілодобово, сім днів на тиждень, поряд з хірургами рятують життя та здоров’я пацієнтів.
Важливо любити свою роботу, і як би не було тяжко, ставитися до робочого процесу з позитивом, намагатися знайти спільну мову з усіма членами операційної бригади та в першу чергу вміти підтримати хворого на операційному столі.
Оксана Петренко, сестра медична старша операційного блоку КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського ПОР»