Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

«НАС НЕ ПАМ’ЯТАЮТЬ ХВОРІ, НАШЕ ОБЛИЧЧЯ СХОВАНЕ ЗА МАСКОЮ І ВИДНО ЛИШЕ ОЧІ»

| Коментарі відсутні

операційні

Щороку 15 лютого відзначають Міжнародний День операційної медичної сестри.

Свято у 2009 році заснували представники “Європейської асоціації операційних медичних сестер”.

Вперше професія операційної медичної сестри з’явилася в 1891 році. Лікарям-хірургам було тяжко проводити операції без асистента і тому медичних сестер почали навчати певним навичкам.

операційні (5) операційні (6) операційні (7)

В роботі операційної медичної сестри дуже важливі уважність, швидкість, знання та логічне мислення, іноді навіть потрібно розуміти хірурга з напівслова чи навіть погляду.

Обов’язки операційних медичних сестер

  1. Брати участь в складі операційної бригади в проведенні оперативних втручань.
  2. Готувати медичне обладнання до роботи, готувати до стерилізації перев’язувальний матеріал, білизну, шовний матеріал, медичний інструментарій.
  3. Контролювати роботу молодших медичних сестер (операційних) під час прибирання операційних залів, дезінфекції та передстерилізаційної очистки інструментарію.

операційні (2) операційні (3) операційні (4)

В операційному блоці КП «ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського ПОР» працюють 28 медичних сестер та братів операційних, з них троє – студенти УМСА. Вони цілодобово, сім днів на тиждень, поряд з хірургами рятують життя та здоров’я пацієнтів.

Важливо любити свою роботу, і як би не було тяжко, ставитися до робочого процесу з позитивом, намагатися знайти спільну мову з усіма членами операційної бригади та в першу чергу вміти підтримати хворого на операційному столі.

Оксана Петренко, сестра медична старша операційного блоку  КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського ПОР»

Напишіть відгук