Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

ЩОБ ЛЮДИ ЖИЛИ ДОВШЕ, ЯКІСНІШЕ І «ЗДОРОВІШЕ»

| Коментарі відсутні

DSCN0109

У Полтаві відбулася перша Регіональна комунікаційна платформа для посилення співпраці між представниками органів місцевого самоврядування, Національною службою здоров’я України та медичною спільнотою області. Організатори заходу – Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні», та Північний міжрегіональний департамент НСЗУ.

DSCN0121 DSCN0125

Активно спілкувалися представники та керівники більш як півтора десятка територіальних громад Полтавщини, а також Департаментів охорони здоров’я обласної військової адміністрації та Полтавської міської ради. У режимі онлайн працювали керівники закладів охорони здоров’я області. Взяли участь у заході директор Департаменту охорони здоров’я ОВА Віктор Лисак та перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко.

Консультанти Харківської експертної групи підтримки медичної реформи Олена Решетняк та Михайло Довгопол провели навчальний захід «Здорова громада». Говорили про те, як людський потенціал пов’язаний зі здоров’ям громади. Називали цифри місцевих бюджетів, аналізували їх структуру. Думали над тим, як зробити життя людей у громаді довшим, якіснішим, «здоровішим». Значна частина надходжень – податок із доходів фізичних осіб, що знову підтверджує цінність людського капіталу.

DSCN0131 DSCN0142 DSCN0143 DSCN0148

За словами директорки Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторії Мілютіної, усі прифронтові регіони втрачають людей. При цьому у Полтавській області кількість мешканців за рахунок внутрішньо переміщених осіб зросла на майже 400 тисяч. Медична галузь вистояла, у тім числі й завдяки професійній роботі Національної служби здоров’я України. Вікторія Мілютіна представила результати контрактування надавачів Полтавської області в розрізі медичних послуг у громадах.

Начальниця Управління у Полтавській області Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Світлана Писаренко наочно пояснила, як керівники громад за відкритими статистичними звітами НСЗУ можуть проаналізувати роботу своїх закладів охорони здоров’я. Вона навела конкретні приклади неефективного використання дорогого обладнання, придбаного за кошти місцевих бюджетів. Його закупили для того, щоб місцеві заклади змогли укласти відповідні угоди з НСЗУ. При цьому у громаді менше 5 відсотків жінок віком 40+ обстежено на мамографі, обстеження на колоноскопі для виявлення раку товстого кишківника (цей діагноз лідирує серед чоловічої онкології) – це одиничні випадки протягом року! Статистика свідчить, що в Україні 10 мільйонів декларантів протягом минулого року жодного разу не бачили свого сімейного лікаря. Більше 20 дашбордів НСЗУ містять статистичну інформацію, яка дозволить приймати правильні управлінські рішення на рівні громад.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я»

Напишіть відгук