Департамент охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації

Ви завітали на сайт структурного підрозділу Полтавської обласної державної адміністрації

Ю.ЮЩЕНКО: “МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я СЬОГОДНІ – ЦЕ СИЛИ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ”

| Коментарі відсутні

dsc08733-4

Регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”  Юлія ЮЩЕНКО під час засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Полтавській облвійськадміністрації розповіла про важливість піклування про ментальне здоров’я.

«Розбудова якісної системи надання послуг у сфері психічного здоров’я та психо-соціальної підтримки, розвиток культури піклування про ментальне здоров’я сьогодні є дуже актуальними, – розповіла Юлія Ющенко. – Ментальне здоровя сьогодні – це сили для відновлення. Нині не реально визначити і вирахувати наслідки, які зазнало здоров’я українців від пандемії та війни. За оцінками, вплив ментального здоров’я позначається на усіх сферах життя, починаючи від економіки, продуктивності праці людей, стану фізичного здоров’я. Не говорячи уже про зниження імунітету і появу різних захворювань. В українців немає часу зволікати і чекати, адже може не витримати навантаження жодна система охорони здоровя».

Послуга з ментального здоров’я починається там, де відбувається перший контакт із системою. Психосоціальний компонент торкається багатьох сфер: медицини, екстрених служб, освіти, соцзахисту, зайнятості.

На Полтавщині у розбудові системи надання послуг із ментального здоров’я та запровадженні неформальних послуг є три громиди-лідери: Глобинська, Миргородська та Чутівська.

Крім того, заходи із поліпшення ментального здоров’я проводять у Скороходівській, Котелевській, Оржицькій, Лютенській, Білицькій та Чорнухинській громадах.

Проєкт «Інтегрована підтримка ментального здоров’я для уразливих груп населення» запроваджується ГО «Сітло надії» у 9 громадах області (Білоцерківська, Глобинська, Диканська, Козельщинська, Кременчуцька, Лубенська, Миргородська, Опішнянська, Шишацька).

Напишіть відгук