Делегація з Полтавщини у складі директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА Віктора ЛИСАКА, головного лікаря КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В.Скліфосовського ПОР» Григорія ОКСАКА та в.о. директора КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР» Ніни ДУРДИКУЛИЄВОЇ взяли участь у E-HEALTH Саміті 2024.
Захід було організовано МОЗ України за підтримки «Проєкту підтримки «Дія»», що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансування Швеції.
У Саміті взяли участь лідери державного, приватного та громадського секторів, міжнародні партнери, делегації з усіх регіонів України.
Учасників саміту вразила швидкість цифровізації української медицини, попри обстріли, відсутність світла, сигнали тривоги. Основою цифрових змін став запуск у 2017 році електронної системи охорони здоров’я. Її метою було забезпечити медичну історію кожного пацієнта в єдиному місці із забезпеченням захисту прав пацієнтів.
Також реалізовані різноманітні інформаційні системи. Серед них – електронні системи епіднагляду та безперервного професійного розвитку, системи e-Stock та MedData, Єдиний вебпортал вакантних посад у закладах охорони здоров’я тощо, які обʼєднують мільйони українців, сотні тисяч медичних працівників та десятки тисяч закладів охорони здоровʼя.
Окрім того, роботу медиків спростили цифрові інструменти – електронні направлення та рецепти, медичні висновки для е-лікарняних, медичні висновки про народження, COVID-сертифікати тощо.
Якою буде цифрова медицина завтра анонсував міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко. Це нові сервіси та ключові проєкти, зокрема, електронні рішення для обліку обігу медичного канабісу в Україні, електронне призначення допоміжних засобів реабілітації, електронні медичні висновки для процесів усиновлення та для отримання водійського посвідчення, нові модулі системи управління запасами лікарських засобів та медичних виробів eStock, електронна черга на ендопротезування, а також запуск нових систем і реєстрів.
Важливою подією у сфері цифрового здоровʼя, яка очікує українців цьогоріч, є запуск особистого кабінету пацієнта. На першому етапі всі користувачі кабінету зможуть переглянути декларацію про вибір лікаря, а також за потреби – переподати її та знайти нового спеціаліста. Крім того, можна буде в разі необхідності змінити свої персональні дані (до прикладу, прізвище після одруження чи номер телефону).
Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко відзначив: “Програма розвитку ООН прагне підтримувати українців у просуванні цифровізації, зокрема у сфері охорони здоров’я. Ми твердо віримо, що цифрові інновації – це не лише інструмент для модернізації, це про порятунок у ці складні часи. Разом із нашими партнерами продовжуватимемо тісно співпрацювати з Урядом у напрямі розробки нових цифрових рішень, щоб усі в Україні – чоловіки, жінки та діти мали доступ до якісної медичної допомоги, на яку вони заслуговують.”
На саміті були відзначені заклади охорони здоров’я – лідери цифрових змін. Серед них і Полтавська обласна клінічна лікарня (головний лікар Григорій ОКСАК).
ЕHealth Summit 2024 продемонстрував, що цифровізація охорони здоров’я в Україні динамічно розвивається. Продовжується робота над впровадженням нових технологій, які допомагають українцям бути здоровішими.
КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР»